- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
"Stăteam întinşi pe pat" din Timişoara, în aer liber la ONGfest - GALERIE FOTO
Mai multe spectacole de teatru se vor juca în aer liber, printre care se numără "Stăteam întinşi pe pat", al companiei "Auăleu teatru de garaj şi curte" din Timişoara, în cadrul evenimentului ONGfest, care se va desfăşura între 11 şi 13 septembrie, pe străzile din centrul vechi al Bucureştiului.
ONGfest va avea loc în centrul vechi al Bucureştiului, pe străzile Franceză, Stavropoleus, Poştei, Sf. Dumitru şi Smârdan.
Evenimentul este un promotor al comportamentului filantropic şi voluntar, precum şi al participării publice şi va include aproximativ 98 de organizaţii non-guvernamentale.
În cadrul evenimentului vor avea loc manifestări culturale, printre care şi spectacole ale trupei ArCa LuI nOe, un concert al trupei Les elephants bizzares şi proiecţii ale unor selecţii de filme de la Anim'est 2008 şi Fest'asia 2009.
Compania "Auăleu teatru de garaj şi curte" din Timişoara va participa la ONGfest cu spectacolul "Stăteam întinşi pe pat".
"Stăteam întinşi pe pat", care va avea o reprezentaţie, vineri, în cadrul festivalului, este un spectacol al singurătăţii în doi, al supunerii şi nesupunerii dintre sexe, al stângăciei în sentimente şi al pornirilor neînfrânate.
Din distribuţia spectacolului fac parte Christine Cizmaş şi Ovidiu Mihăiţă (care semnează şi regia). Muzica este asigurată de Cari Tibor.
Compania "Auăleu teatru de garaj şi curte" este o companie independentă, care are sediul într-un garaj şi o curte din Timişoara.
Artiştii care fac parte din compania fondată în 2005 au realizat, de-a lungul timpului, mai multe producţii, precum "Spălătorul de creier", după texte de Matei Vişniec.
-
Guvernul grec aprobă planul de austeritate cerut de UE şi FMI
Externe astăzi, 01:35
Guvernul de coaliţie din Grecia a aprobat în noaptea de vineri spre sâmbătă planul de austeritate cerut de Uniunea Europeană (UE) şi Fondul Monetar Internaţional (FMI) în vederea deblocării unui nou ajutor care să permită Atenei să evite un default în martie, anunţă agenţia ANA, transmite AFP. citeşte tot
-
Berca: Utilizarea sumelor pentru calamităţi se face prin atribuire directă. Decizia e a comitetului judeţean
Social ieri, 21:50
Utilizarea sumelor alocate de Guvern pentru eliminarea efectelor generate de calamităţi este realizată fără licitaţie, prin atribuire directă conform legii, iar decizia este luată în comitetul judeţean pentru situaţii de urgenţă, a declarat, pentru MEDIAFAX, ministrul Internelor, Gabriel Berca. citeşte tot








Nu exista comentarii