Presupusul asasin al lui Valeriu Boboc a fost reţinut de Procuratura R. Moldova
Procuratura generală a anunţat marţi că a reţinut o persoană suspectată de uciderea tânărului Valeriu Boboc în noaptea de 7 spre 8 aprilie 2009, în timpul protestelor postelectorale din capitala Republicii Moldova.
Presupusul asasin al lui Valeriu Boboc a fost reţinut de Procuratura R. Moldova (Imagine: Radu Ştefan/Mediafax Foto)
Potrivit comunicatului Procuraturii, bărbatul este colaborator al Comisariatului General de Poliţie al capitalei, dar numele lui nu a fost dat publicităţii, relatează PRO TV Chişinău.
Alegerile din 5 aprilie 2009 din Republica Moldova au fost urmate de violenţe de stradă, soldate şi cu victime, printre care s-a numărat şi Valeriu Boboc, despre care experţi internaţionali au afirmat că a murit în urma unor lovituri puternice.
-
SUEDIA a câştigat FINALA EUROVISION 2012. Pe ce loc s-a clasat ROMÂNIA - VIDEO
Life-Inedit ieri, 22:00
Suedia, marea favorită la Eurovision 2012, s-a clasat pe primul loc în finala concursului desfăşurată sâmbătă seară la Baku, Azerbaidjan, cu piesa "Euphoria", interpretată de Loreen, fiind cea de-a cincea ediţie câştigată, de la succesul din 1974 când ABBA a cucerit publicul cu "Waterloo". citeşte tot
-
Urna găsită la Corund în care se presupunea ca s-ar fi aflat cenuşa lui Nyiro Jozsef este goală
Urna găsită într-un autoturism în localitatea Corund din judeţul Harghita şi în care se presupunea ca s-ar fi aflat cenuşa lui Nyiro Jozsef este goală, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Harghita, Gheorghe Filip. citeşte tot





Nu exista comentarii