Ungaria: Un român a murit şi alţi şapte au fost răniţi, într-un accident rutier

Un cetăţean român a murit, iar alţi şapte români au fost răniţi, într-un accident rutier produs duminică în estul Ungariei, în apropierea graniţei cu România, a declarat oficialul care a condus operaţiunea de salvare.

Ungaria: Un român a murit şi alţi şapte au fost răniţi, într-un accident rutier (Montaj foto)

Un autoturism înmatriculat în România a intrat în coliziune frontală cu un alt autoturism care avea numere spaniole, la Foldes, a declarat Jozsef Molnar. Toate persoanele aflate în autovehiculul cu numere spaniole erau de naţionalitate română, a adăugat el.

Unul dintre răniţi a fost transportat la spitalul din Debrecen de un elicopter al paramedicilor, iar ceilalţi şase au fost spitalizaţi la Berettyoujfalu.

Secţiunea de drum unde s-a produs accidentul a fost închisă timp de mai multe ore, traficul fiind reluat în cursul după-amiezii, a precizat Molnar.



comentează şi tu Momentan sunt 1 comentarii
Taguri:
UNGARIA ROMÂNI ACCIDENT ,
accident romani debrecen
COMENTARII
  • Barulea 28 sep 2009

    Åžoferilor gen Tarzan, sau altor maneliÅŸti, nu le mai ajung ÅŸoselele din România pentru a se ucide între ei. Au pătruns deja ÅŸi pe teritoriile altor state. Macar de ar muri singuri, astfel de imbecili ÅŸi nu ar mai lua cu ei ÅŸi o groază de nevinovaÅ£i!

  • vezi toate comentariile
COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa