- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Elton John a ajutat-o pe Donatella Versace să renunţe la cocaină
Cântăreţul britanic Elton John a jucat un rol esenţial în lupta pe care a dus-o designerul italian Donatella Versace împotriva dependenţei de cocaină, informează popeater.com.
Renumit pentru faptul că organizează cele mai reuşite petreceri din lumea showbizului, Elton John este persoana din umbră care a reuşit să o convingă pe Donatella Versace să renunţe la droguri, potrivit cărţii "House of Versace", scrisă de Deborah Bell, corespondent al prestigiosului Wall Street Journal.
Potrivit acestei jurnaliste, starul britanic, invitat să susţină un concert la petrecerea organizată cu ocazia majoratului fiicei creatoarei de modă italiene, Allegra, a rămas pe scenă după concert şi a ţinut un discurs moralizator la adresa Donatellei, după ce aceasta a avut un comportament bizar care i-a îngrijorat pe cei prezenţi la eveniment.
Donatella Versace a devenit dependentă de cocaină după moartea fratelui ei, designerul Gianni Versace, asasinat în 1997 de către Andrew Cunanan.
În urma intervenţiei lui Elton John, Donatella s-a internat imediat în clinica The Meadows din statul american Arizona, specializată în tratarea dependenţei de droguri.
Volumul "House of Versace", publicat de renumita editură Random House, poate fi achiziţionat începând din 2 februarie 2010.
Şi Elton John a avut probleme cu drogurile de-a lungul carierei sale, declarând ulterior că acestea l-au făcut "tupeist" şi "arogant", înainte să se vindece. Cântăreţul a încercat să ajute mai multe celebrităţi să scape de dependenţa de droguri şi l-a consiliat, printre alţii, pe Michael Jackson.
Într-un interviu acordat recent, Elton John a spus că îl ajută de circa un an şi jumătate pe Eminem să îşi rezolve problemele cu drogurile, iar acesta se descurcă foarte bine.
Recent însă, George Michael l-a atacat pe Elton John, pe motiv că acesta ar fi încercat să intervină în viaţa lui. Elton John îşi exprimase îngrijorarea cu privire la consumul de droguri şi orientările sexuale ale lui George Michael, iar acesta l-a atacat într-un interviu, spunând că muzicianul britanic "ar trebui să tacă din gură şi să-şi vadă de viaţa lui".
-
MANDINGA: EUROVISON 2012 a fost o competiţie strânsă, ROMÂNIA ocupă un onorabil loc 12
Life-Inedit astăzi, 11:48
Membrii trupei Madinga au declarat pentru MEDIAFAX, după finala Eurovision de sâmbătă seară, că a fost o competiţie strânsă şi mai dificilă decât se aşteptau, în urma căreia România a ocupat un onorabil loc 12 între cele 26 de ţări finaliste. citeşte tot
-
FINALA EUROVISION 2012 ÎN IMAGINI. Cele mai frumoase momente de pe scenă - GALERIE FOTO
Life-Inedit astăzi, 11:13
Suedia, marea favorită la Eurovision 2012, s-a clasat pe primul loc în finala concursului desfăşurată sâmbătă seară la Baku, Azerbaidjan, cu piesa "Euphoria", interpretată de Loreen, fiind cea de-a cincea ediţie câştigată, de la succesul din 1974 când ABBA a cucerit publicul cu "Waterloo". citeşte tot





Nu exista comentarii