- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Gisele Bundchen şi Tom Brady, daţi în judecată
Agence France-Presse (AFP) şi doi fotografi i-au dat în judecată pe top modelul Gisele Bundchen şi pe soţul acesteia, jucătorul-vedetă de la New England Patriots din Boston, din cauza unui incident petrecut la nunta acestora, când gărzile lor de corp ar fi deschis focul asupra fotografilor.

Potrivit Reuters, reclamanţii cer despăgubiri de cel puţin un milion de dolari de la Tom Brady, fundaşul New England Patriots, şi de la soţia acestuia, după ce gărzile lor de corp ar fi deschis focul asupra fotografilor, la petrecerea de nuntă a cuplului, care a avut loc la casa lui Bundchen din Costa Rica.
Procesul, intentat marţi, la un tribunal din New York, îi acuză pe Bundchen şi Brady de neglijenţă şi nepăsare.
După ce au realizat fotografii la eveniment, fotografii au fost abordaţi de gărzile de corp, care le-au cerut camerele foto şi cardurile de memorie ale acestora, se arată în documentele depuse la tribunal de către reclamanţi.
Fotografii au refuzat, incidentul a degenerat, unul dintre bodyguarzi deschizând focul cu un pistol asupra maşinii jurnaliştilor.
Un geam lateral al maşinii a fost spart, un glonţ lovind parbrizul şi ricoşând în scaunul şoferului.
Reprezentanţii cuplului Bundchen-Brady nu au putut fi contactaţi pentru comentarii.
Gisele Bundchen, în vârstă de 28 de ani, este, în prezent, cel mai bine plătit top model din lume, cu o avere de 150 de milioane de dolari şi venituri de 35 de milioane doar în anul 2008.
Top modelul este însărcinată cu primul ei copil, care se va naşte în decembrie.
Acesta este primul copil pentru Gisele, în timp ce fotbalistul de la New England Patriots mai are un fiu, John, cu fosta sa iubită, actriţa Bridget Moynahan.
-
Secretarul general al PDL: Cu Guvernul Ungureanu sperăm să trăim şi mai bine, şi mai frumos
Politic astăzi, 16:55
Secretarul general al PDL, Ioan Oltean, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă la Bistriţa, că România va respecta în continuare acordurile semnate cu forurile internaţionale, adăugând: "cu Guvernul Ungureanu sperăm să trăim şi mai bine, şi mai frumos". citeşte tot
-
Ponta merge peste o săptămână în SUA, fără Antonescu
Politic astăzi, 16:28
Preşedintele PSD, Victor Ponta, va pleca, duminica viitoare, în SUA, el nefiind însoţit de liderul PNL, Crin Antonescu, aşa cum se stabilise iniţial, la perfectarea vizitei, potrivit unor surse din partid. citeşte tot





O mica corectare, Tom Brady, de trei ori castigator al Superbow-ului, de doua ori MVP al acestuia si o data MVP al NFL, cat si detinatorul recordului de eseururi aruncate din Liga nu este fundas ci Quarterback al formatiei New England Patriots, in limba romana conducator de joc, playmaker etc.
Deci putina atentie fata de aceste lucruri, si putina documentare aditionala.
Dar golanii ce cautau neinvitati la nunta si in casa femeii ?O sa primeasca un cal. Sa-l traga de mustati !