- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Persoana cu cel mai mult păr din lume. Cum ARATĂ şi cum este tratată de comunitate - VIDEO
O fată în vârstă de 11 ani a fost declarată cea mai păroasă persoană din lume. Un reportaj arată cum îşi trăieşte ea viaţa şi cum este tratată de comunitate.
O thailandeză în vârstă de 11 ani, Supatra Sasuphan, este fata cea mai păroasă din lume.
Ea suferă de un sindrom rar, Ambras, care se mai întâlneşte doar la 50 de persoane din lume, informează Huffington Post. Sindromul Ambras determină creşterea părului pe faţă şi pe gât.
Cu toate că fata arată neobişnuit, cei din jurul său nu se feresc să comunice cu ea şi o tratează ca pe o persoană obişnuită.
Copiii au râs de ea când s-a dus prima dată la şcoală, dar asta nu a determinat-o să-şi urmeze visul şi să le arate colegilor şi profesorilor de ce este în stare.
"Este o elevă foarte, foarte bună", a declarat un profesor al Supatrei pentru MSNBC. "Este şi foarte fericită", a mai precizat profesorul.
Supatra a susţinut că vrea să devină doctor atunci când va fi mare pentru a ajuta persoanele bolnave. "Aşa arăt eu, nici măcar nu mă gândesc la lucrul acesta", a declarat Supatra pentru MSNBC.
Citeşte şi:
Boala care apare la un om dintr-un miliard. Povestea celor trei surori care suferă de "sindromul vârcolacului" - VIDEO
Citeşte şi:
A filmat o TRAGEDIE, fără să realizeze ce se întâmplă. O înregistrare RARĂ, apărută la 25 de ani de la catastrofă - VIDEO
-
SUEDIA a câştigat FINALA EUROVISION 2012. Pe ce loc s-a clasat ROMÂNIA - VIDEO
Life-Inedit ieri, 22:00
Suedia, marea favorită la Eurovision 2012, s-a clasat pe primul loc în finala concursului desfăşurată sâmbătă seară la Baku, Azerbaidjan, cu piesa "Euphoria", interpretată de Loreen, fiind cea de-a cincea ediţie câştigată, de la succesul din 1974 când ABBA a cucerit publicul cu "Waterloo". citeşte tot
-
Urna găsită la Corund în care se presupunea ca s-ar fi aflat cenuşa lui Nyiro Jozsef este goală
Urna găsită într-un autoturism în localitatea Corund din judeţul Harghita şi în care se presupunea ca s-ar fi aflat cenuşa lui Nyiro Jozsef este goală, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Harghita, Gheorghe Filip. citeşte tot





citez ". Sindromul Ambras determină creşterea părului pe faţă şi pe gât. " nu scrie nicaieri ca parul apare pe tata . Oricum , bravo ei ca este fericita si nu o deranjeaza acest fapt :)
VOI SCRIETI CA PARUL CRESTE PE TOT CORPUL ...INCLUSIV PE GAT SI PE TATA !
DAR SE VEDE CLAR CA PE RESTUL CORPULUI NU ARE PAR !
CONCLUZIA ESTE CLARA .... IMAGINILE NU AU NIMIC COMUN CU ARTICOLUL !