Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 17:13, 11 februarie 2012
switch to english
mediafax
Antonescu: Am vorbit la telefon cu Mircea Geoană; am convenit o discuţie, probabil va avea loc marţi
ŞTIRILE ZILEI
-
Banderole imense pe Acropole, cu mesaje împotriva "dictaturii" Europei
Externe astăzi, 16:50
Militanţi ai frontului comunist sindical grec Pame au desfăşurat sâmbătă dimineaţă pe Acropole două banderole imense care denunţau "dictatura monopolului" Uniunii Europene faţă de Grecia, care trebuie să adopte la acest sfârşit de săptămână un nou plan de austeritate. citeşte tot
-
Udrea: Hotărâsem să nu fac parte din Guvernul Ungureanu, pentru că devenisem ţinta principală a atacurilor
Politic astăzi, 16:09
Vicepreşedintele PDL Elena Udrea consideră că "era rău" să fi rămas ministru, întrucât devenise "ţinta principală" a atacurilor, ea menţionând că, şi dacă nu s-ar fi ajuns la decizia de retragere a tuturor miniştrilor PDL, hotărârea sa de a nu face parte din Cabinetul Ungureanu era luată. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa







De cate ori se afla cei 2 fata in fata am impresia ca sunt doua persoane indragostite ,baiatul Geoana ne acceptand despartirea de fata capricioasa,usor irascibila.Din punct de vedere Proiect politic serios pentru Romania nu am auzit de la ei.Vorvesc despre Proiectul Johhanis fara nici-un continut.Nu cred si nu voi crede ca un fost inspector scolar este indicat pentru a conduce Guvernul Romaniei.Va fi o marioneta a catorva din psd si pnl poate si a unora din germania.
Cu proiectul vostru tradati
oxygen , comunistul * , du-te mah acasa ca infestezi toate forumurile .Marsch *!
Citind comentariile de pe forum, imi dau seama ca voi sunteti mai nedemocratici decat partidele insele.
Prieteni, va opariti degeaba. Politica inseamna compromis si negociere. Toate partidele sunt garantate legal si sunt reprezentative atat cat poporul le-a votat. Nu e nimic anormal aici si nici nu suntem supusi vreunui risc. Singura chestie e ca sunteti voi frustrati si nu va puteti imagina o alianta PNL-PSD, ca si cum PDL & Basescu ar fi imaculati.