Antonescu:În toiul cazului Ridzi, PDL îşi aminteşte de Tăriceanu-Sterling
Preşedintele PNL, Crin Antonescu, a declarat, joi, că liberalii nu vor obstucţiona în niciun fel demersul PDL privind începerea urmăririi penale a fosutului premeir Tăriceanu în cazul Sterling, remarcând însă că în toiul "cazului Ridzi", democrat-liberalii şi-au adus aminte de acest subiect.
"Nu am nimic de adăugat la ceea ce a declarat Tăriceanu public. Nu facem nici un fel de obstruţie demersului. Puteţi evalua semnificaţia unui astfel de demers, având în vedere că despre acest caz s-a discutat cu multă pasiune vreo săptămână, acum multe luni, că Boc a anunţat o comisie de cercetare, Corp de Control. N-am mai auzit nimic, nu ştiu să fi ieşit ceva necurat la iveală. În toiul cazului Ridzi, iată că cei de la PDL şi-au adus aminte de asemenea chestiune", a susţinut Crin Antonescu.
Preşedintele PNL a reluat idea că toate procedurile în cazul Tăriceanu "vor curge normal", fără niciun fel de obstrucţie din partea liberalilor.
PDL a cerut, pe 7 iulie, acordul Parlamentului pentru începerea urmăririi penale a fostului premier liberal Călin Popescu Tăriceanu în cazul Sterling. În solicitarea PDL adresată Biroului Permanent al Camerei şi semnată de liderul grupului parlamentar Mircea Toader, democrat-liberalii solicită începerea urmăririi penale împotriva deputatului Călin Popescu Tăriceanu, făcând menţiune la cazul Sterling.
-
Peste 23.000 de locuitori din judeţul Buzău, izolaţi. Elicopter al MAI, solicitat pentru a transporta la spital 11 persoane - FOTO
Social astăzi, 10:57
Peste 23.200 de locuitori din 20 de comune ale judeţului Buzău continuă să fie izolaţi, vineri, iar jandarmii şi pompierii militari vor merge în aceste zone pentru a le duce oamenilor alimente, în timp ce 11 persoane au probleme medicale, fiind solicitat un elicopter pentru a le prelua. citeşte tot
-
Ungureanu cere MAI să se implice "total" în organizarea alegerilor şi să evite problemele de imagine
Politic astăzi, 10:16
Premierul Mihai Răzvan Ungureanu a cerut angajaţilor Ministerului Administraţiei şi Internelor să aibă o implicare "totală" în organizarea alegerilor din acest an, arătând că Guvernul îşi pune la bătaie credibilitatea pentru corectitudinea acestora, şi să evite apariţia unor noi probleme de imagine. citeşte tot





chiar se compara ce doua cazuri? nu va e rusine?sau nu mai aveti ceva mai calumea?ce pisca mai tare:un purice sau un mamut?
dupa cum banuiesc si tariceanu si ridzi si omul lui mazare la mediu sint pe topogan.
pdl spera sa inchida subiectul ritzi asa cum au facut in plin scandal ioana basescu. singura vina o are presa care nu a cerut lamuriri in leg cu subiectul in discutie. au trecut la alta stire fara sa lamureasca scandalul anterior.