Băsescu: Indiferent de rezulatatul alegerilor, îmi dau bilă albă că serviciile au stat neutre
Preşedintele Traian Băsescu a declarat, luni, la Naţional TV, în contextul acuzelor formulate de Nastasiu şi Gaetan, că îşi va da singur bila albă, după alegeri, indiferent de rezultat, deoarece serviciile secrete "au stat neutre şi şi-au văzut de treaba lor", neintrând în "acest joc politic".
Băsescu: Indiferent de rezulatatul alegerilor, îmi dau bilă albă că serviciile au stat neutre (Imagine: Mediafax Foto)
"Iată că ne apropiem de sfârşitul campaniei şi încă niciun serviciu secret al Rommâniei n-a intrat în acest joc politic şi cred că este pentru prima dată. Indiferent care va fi rezultatul alegerilor, îmi voi da singur bilă albă pentru faptul că serviciile au stat neutre şi şi-au văzut de treaba lor", a spus preşedintele.
Preşedintele Traian Băsescu a declarat, luni seară, că Ciprian Nastasiu este un procuror rejectat de Justiţie, prin hotărârea CSM şi a fost recuperat de politicieni, calificând drept diversiune afirmaţia acestuia potrivit căreia Omar Hayssam ar fi plecat din România cu avionul.
Traian Băsescu a declarat, luni, referindu-se la lansarea cărţii "Prădarea României" a lui Victor Gaetan, că îi sugerează lui Mircea Geoană să nu-şi mai folosească prietenii de familie pentru a-l ataca indirect pe actualul şef al statului.
El a apreciat că "disperarea unor a ajuns atât de departe încât se pretează la un joc murdar".
Băsescu a ţinut să menţioneze că a fost preşedintele care a condus celula de criză şi care a reuşit să îi recupereze pe cei trei ziarişti români răpiţi, în 2005, în Irak.
-
COMENTARIU: Jocurile de societate ale "premierului" Ponta cu premierul Ungureanu
Main Story astăzi, 21:04
Noul guvern a intrat deja "în pâine", dar personajul principal al unei zile în care evenimentele s-au succedat cu repeziciunea unor întâmplări premeditate a fost Victor Ponta cu al său discurs lung şi politicos la adresa lui Mihai R.Ungureanu. citeşte tot
-
Boc i-a predat lui Ungureanu mandatul de premier. Noul Guvern s-a reunit în şedinţă informală
Fostul premier Emil Boc a plecat de la Palatul Victoria după o discuţie de aproximativ 20 minute cu noul prim-ministru, Mihai Răzvan Ungureanu, în care i-a predat acestuia mandatul de şef al Guvernului. citeşte tot





Este de condamnat jocul electoral al lui Radu Berceanu, Emil Boc ÅŸi Traian Băsescu ÅŸi le cere acestora să rezolve problemele oamenilor, nu să caute vinovaÅ£i pentru propria incompetenţă...Procurorul Ciprian Nastasiu dezvăluie cum ancheta în cazul lui Omar Hayssam era dirijată de la Cotroceni ÅŸi că Traian Băsescu a blocat defăşurarea anchetei din Siria. Traian Băsescu este obligat să răspundă în cazul Omar Hayssam, pentru că se confruntă cu acuzaÅ£ii extrem de grave.
Voi limbistilor PDL care vomitati pe aici, sper sa nu va dea Dumnezeu copii ca sa fie educati de pupincuristi ca voi. Ar fi prea jalnic pentru tara asta. Si asa nenorocitii de securisti si-au batut joc de Romania, in ultimii 5 ani reprezentantul lor fiind sub_umanul Basescu.
Oprescu. Geoana.
Cei 2 sunt fii de generali de securitate. Au ajuns unde sunt pe "meritele" generalilor de securitate care au ucis, au schilodit, au trimis in mormant o intreaga generatie de intelectuali, de tarani gospodari care se impotriveau colectivizarii, de oameni fara vina.
Votati-i. Si scuipati pe mormintele bunicilor sau tatilor vostri facand astfel.
Basescu ? un securist badaran si corupt.
Eu votez singurul posibil: Crin Antonescu