Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 2:04, 11 februarie 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
Berca: Utilizarea sumelor pentru calamităţi se face prin atribuire directă. Decizia e a comitetului judeţean
Social ieri, 21:50
Utilizarea sumelor alocate de Guvern pentru eliminarea efectelor generate de calamităţi este realizată fără licitaţie, prin atribuire directă conform legii, iar decizia este luată în comitetul judeţean pentru situaţii de urgenţă, a declarat, pentru MEDIAFAX, ministrul Internelor, Gabriel Berca. citeşte tot
-
SITUAŢIE DE URGENŢĂ ÎN VRANCEA: Zeci de mii de oameni, izolaţi din cauza zăpezii - FOTO
Social ieri, 20:32
Preşedintele CJ Vrancea, Marian Oprişan, a declarat, vineri seară, că a fost instituită situaţie de urgenţă în judeţ, în condiţiile în care zeci de mii de persoane sunt izolate din cauza zăpezii, Oprişan cerând în mai multe rânduri instituirea stării de alertă pentru declararea situaţiei de urgenţă. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa





Presedinte- violator si ctitor de catedrale !
Eu chiar stiu ce a facut Geoana in vizita sa la Nasa. Le-a cerut acestora partea nedifuzata din filmuletul cu aselenizarea americanilor din 1969, in care, tanarul UTC-ist Basescu, trimis de Ceausescu, infingea in solul Lunei steguletul PCR-ului. Americanii i-au spus lui Geona ca partea respectiva din filmulet au dat-o fostei URSS. Asa ca s-a dus de vreo doua ori la Moscova sa o caute. Cum de ne-a tinut ascunsa pana acum aceasta fapta mincinosul de Basescu? Sunt foarte indignat !!!
Dle basinexul cum se explica faptul ca in aceasta campanie inca nu ai varsat lacrimi de crocodil?Sper din tot sufletul ca ti-ai rezervat plinsul adevarat pentru data de 6 decembrie cind ne vom lua adio de la tine fara nici un regret. ROMANIA viitoare=PSD+PNL+UDMR si nu in ultimul rand FORUMUL GERMAN.
Este absolut rusinos tot ce se intimpla si in special comentariile care se fac pe Internet ....
Bratianu, Mihalache, Coposu ..... se rasucesc in mormint cind vad ce au ajuns partidele lor .......
Pacat, ... mare pacat de singele nevinovat varsat la Revolutie ! Acestor derbedei, profitori si plescari care conduc astazi viata politica a Romaniei ar trebui sa le crape obrazul de rusine .... dar asta este ... poate ca ar trebui sa-i aducem multumiri domnului Iliescu pentru aceasta stare mizera ..
Cea mai mare mizerie esti tu draga Base !!
Am o singura întrebare; ati mai pomenit asa ceva în vre-o tara nu din Europa, ci din lume. Va puteti imagina o clipa, ce vor zice ceilalti de noi? Cum ar trebui sa-i catalogam pe acesti indivizi, care se preteaza la astfel de crime....dar cei care profita(sigur ca nu vor profita), despre aceste metode, din alte timpuri, alte civilizatii... vorba lui Eminescu - "e rusine omenirii sa va zica voua oameni"
Pentru Anita: daca esti atee, asta este treaba ta, dar nu invinovati biserica de propriia ta mizerie sufleteasca. Dupa genul de discurs cred ca esti o fosta activista UTC, cu nostalgii patologice pentru "Epoca de Aur".
Va rog nu-l introduceti si pe Dumnezeu in mizeriile noastre!
M-am saturat de cate minciuni se arunca asupra actualului presedinte Basescu. Trebuie sa nu ai un pic de rusine sa minti si sa strici reputatia unui om care ne reprezinta tara ce fel de oameni ar minti de Basescu doar sa ajunga ei la putere si sa fim vazuti in strainatate ca un popor condus de un presedinte care bate copii si violator ? Astept cu nerabdare sfarsitul campaniei electorale si al 2-lea mandat al lui Basescu si sa ii "pedepseasca" pe cei care mint si ne fac de ras in lumea intreaga
Pentru Ion : faci parte din categoria criminalilor din 1989 care l-au invinuit pe Ceausescu de 60000 de victime desi , in realitate,erau 1000 si acestea erau facute de tine si de biserica crestina care a pus la cale aceasta crima .Te folosesti de toate calomniile si de tot limbajul agresiv pentru a ataca pe cei ce prezinta adevarul .Tu stii ce este o fabrica , ce este munca , bun simt si respect fata de semen ?Nu ai cum sa cunosti aceste valori ;biserica le-a ucis pe toate .
1019 de comentarii | Politic 24 ian 2012 comenteaza şi tu
978 de comentarii | Social 15 ian 2012 comenteaza şi tu
895 de comentarii | Social 18 ian 2012 comenteaza şi tu
713 de comentarii | Social 19 ian 2012 comenteaza şi tu
671 de comentarii | Social 22 ian 2012 comenteaza şi tu