Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 2:26, 28 mai 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
CANNES 2012: Filmul lui CRISTIAN MUNGIU a luat DOUĂ PREMII - cel mai bun scenariu şi cea mai bună interpretare feminină. MICHAEL HANEKE a câştigat Palme d'Or
Cristian Mungiu şi-a adjudecat duminică premiul pentru scenariu, pentru pelicula "După dealuri", cu care a fost prezent în acest an în competiţia oficială a Festivalului de Film de la Cannes. Filmul a fost distins şi cu premiul pentru interpretare feminină, decernat actriţelor Cosmina Stratan şi Cristina Flutur. citeşte tot
-
GRECII ÎMPOTRIVA LUI LAGARDE: Nu ne vindeţi gogoşi, doamnă! Nu ne luaţi drept idioţi!
Externe ieri, 20:03
Grecii erau furioşi, duminică, şi îşi exprimau pe Internet profundul dezacord faţă de declaraţiile directoarei FMI Christine Lagarde, care au determinat peste 10.000 de comentarii pe pagina sa de Facebook şi înfiinţarea paginii intitulate "Grecii împotriva lui Lagarde",. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa





Sigur ca PDL nu se amesteca in afara de faptul ca a organizat cateva demonstratii in strada menite sa intimideze.
In caz ca nu asta era intentia conducerii PDL atunci inseamna ca in PDL fiecare e de capu lui ca Vladescu de exemplu.
baiatu asta - PDL-ist cu capu-n nisip - tocmai a confirmat: Udrea, tiitoarea lu basescu, a ordonat DNA sa se infiga in Solomon. Tzoparlanul ala mafiot, a stricat afacerile mafioatei Udrea.
de-asta boc face pe democratul. Altfel utecistul pitic ar fi jucat altfel.
Cine nu stie, sa taca! Antonie Solomon s- amestecat in afacerile in care nu trebuia sa se amestece. De ce l-ar apara PD-L, Partidul Presedintelui Traian Basescu? Ce motive ar avea PD-L sa-l apere? Nu mai vorbiti ce nu stiti!
Solomon isi permite sa strige din toate puterile ca e nevinovat, intrucat a furat abil si acoperit. Dar sa nu va imaginati vreodata ca Solomon ar fi vre-un inger neprihanit !!! De foarte multi ani e mana-n mana cu interlopii locali, o stie un oras intreg !!!!
Nu l-as felicita atat de calduros ca Dvs si asta din cateva motive - enumar 2 dintre ele:
1. S-a acordat titlul de cetatean de onoare CONDAMNATULUI DEFINITIV Gutau, cu votul EXCLUSIV al consilierilor PDL, dar presedintele PDL, Emil Boc, n-a avut absolut nicio reactie de dezaprobare.
2. Monica Iacob Ridzi uzeaza de toate tertipurile pentru a scapa, iar PDL, condus de dl Boc, n-aude, n-avede, asteapta sa poata fi uitat cazul.
Mai vreti motive? Mai am si, inca, multe!
o mare mascarada...oricum mai devrem sau mai tarziu o sa-i dea drumul....
Cazul Solomon este definitoriu pentru tipul de "parteneriat" dintre Traian Basescu si PDL. Arestarea lui Solomon este "pisica" aratata de Traian Basescu greilor din partid. Cine are gura mare sau misca in front, stie ce-l asteapta de saptamana trecuta. Acest lucru este posibil pentru ca mai toti martafoii portocalii sunt penali, incepand cu Berceanu si terminand cu Emil Boc, iar pe Basescu nu-l intereseaza decat supunerea absoluta in schimbul acceptarii smenurilor trepadusilor.
Din punctul meu de vedere toate felicitarile pentru Premierul Romaniei, atat pentru atitudinea pe care a luat-o in acest caz cat si in cazul domnului Gutau. Nu mai vorbim de faptul ca presa abia asteapta sa aibe ce comenta , nu ca nu o fac si acum , numai ca niciodata nu au nimic sigur si fac numai speculatii. Dar avem legi sa se aplice.
O atitudine demna de Premierul Romaniei, si mi se pare normal sa nu intervina, avem legi sa se ia masurile necesare.
Dupa fapta si rasplata...daca e vinovat sa plateasca, daca nu e vinovat sa se faca dreptate.
701 de comentarii | Social 16 mai 2012 comenteaza şi tu
523 de comentarii | Social 15 mai 2012 comenteaza şi tu
475 de comentarii | Social 21 mai 2012 comenteaza şi tu
469 de comentarii | Social 5 mai 2012 comenteaza şi tu
443 de comentarii | Social 18 mai 2012 comenteaza şi tu