- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
- Politicieni
- ZOOM
Deputatul PDL de Timiş Marius Dugulescu ar urma să se înscrie în PNL
Deputatul PDL de Timiş Marius Dugulescu ar urma să se înscrie în PNL, iar anunţul să fie făcut de liderul PNL, Crin Antonescu, vineri, la Timişoara, au declarat, joi, corespondentului MEDIAFAX, surse politice.
Deputatul PDL de Timiş Marius Dugulescu ar urma să se înscrie în PNL (Imagine: Eazvan Chirita/Mediafax foto)
Sursele citate au susţinut că deputatul PDL Marius Dugulescu se întâlneşte, joi seară, cu mai mulţi colaboratori din colegiul său electoral pentru a-i informa asupra deciziei sale de a se înscrie în PNL.
Potrivit surselor citate, preşedintele PNL, Crin Antonescu, ar urma să anunţe, vineri, la Timişoara, trecerea lui Dugulescu la PNL.
Deputatul Marius Dugulescu nu a putut fi contactat până la ora transmiterii acestei ştiri.
Deputatul PDL Marius Dugulescu a fost prezent, miercuri, la sediul central al PNL, liderul liberal Crin Antonescu afirmând că a avut o "discuţie privată" cu deputatul democrat-liberal şi refuzând să facă alte precizări.
Întrebat dacă s-a întâlnit în sediul PNL cu deputatul PDL Marius Dugulescu, Antonescu a răspuns: "Da, a fost o discuţie privată şi nu sunt împuternicit şi nici doritor să prezint conţinutul ei".
Antonescu a adăugat că, dacă vor exista lucruri care trebuie aduse la cunoştinţa opiniei publice, o va face neîntârziat.
Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »
-
Herman Van Rompuy face apel la mobilizare împotriva şomajului în rândul tinerilor din UE
Externe astăzi, 07:10
Preşedintele Uniunii Europene Herman Van Rompuy, a făcut apel vineri către liderii statelor UE să îşi concentreze eforturile asupra luptei împotriva şomajului în rândul tinerilor, care a atins un nivel record în cele 27 de state ale Uniunii. citeşte tot
-
Andra Râşnoveanu, condamnată definitiv în dosarul ANL, a revenit în ţară şi s-a predat
Social ieri, 22:06
Andra Râşnoveanu, condamnată definitiv la 11 ani de închisoare în dosarul terenurilor din cartierul ANL "Henri Coandă", s-a întors vineri în ţară şi s-a predat la Centrul de reţinere şi arest al Poliţiei Capitalei, unde a fost ulterior încarcerată, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare. citeşte tot





Eu sper ca cei care trec la USL sa nu primeasca functii mari in partide.
Toata lumea fuge unde este CIOLANUL mai mare ... daca ati plecat din PDL ... puteti sa va inscrieti unde vreti ( PSD , PNL , PC ) ... dar ca SIMPLI MEMBRI , nu din nou la oala cu salmale . Ati condus 4 ani ... acuma veniti in PNL si mai conduceti 4 ani ... de fapt e un talmes - malmes - atat in PSD…
Daca oamenii care si-au dat seama ca locul lor este in PNL si ei sunt oamenii buni si capabili pentru a face o schimbare in bine, este foarte bine si sunt bine veniti !