Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 3:06, 28 mai 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
CANNES 2012: Filmul lui CRISTIAN MUNGIU a luat DOUĂ PREMII - cel mai bun scenariu şi cea mai bună interpretare feminină. MICHAEL HANEKE a câştigat Palme d'Or
Cristian Mungiu şi-a adjudecat duminică premiul pentru scenariu, pentru pelicula "După dealuri", cu care a fost prezent în acest an în competiţia oficială a Festivalului de Film de la Cannes. Filmul a fost distins şi cu premiul pentru interpretare feminină, decernat actriţelor Cosmina Stratan şi Cristina Flutur. citeşte tot
-
GRECII ÎMPOTRIVA LUI LAGARDE: Nu ne vindeţi gogoşi, doamnă! Nu ne luaţi drept idioţi!
Externe ieri, 20:03
Grecii erau furioşi, duminică, şi îşi exprimau pe Internet profundul dezacord faţă de declaraţiile directoarei FMI Christine Lagarde, care au determinat peste 10.000 de comentarii pe pagina sa de Facebook şi înfiinţarea paginii intitulate "Grecii împotriva lui Lagarde",. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa





Chiriac si S Rosca S. practica santajul ministrilor si inaltilor functionari cu multi ani in urma.Bogdan C .afirma ca DIP,fostul ministru al Industriei si Comertului era alfel decat Videanu care "mananca singur".Adica DIP isi achita obligatoriu cota de protectie catre cei doi si catre de "organizatia santajista ".Ar trebuie ca toti cei santajati de catre ziaristi sa depuna * pentru a starpi pe acesti mafioti,formatori de opinie.
Rchinii din presa au manevre mari cu psd-ul caci aia au fost taticii lor caci doar toti au fost securisti si informatori.Acum daca marele Tatic lea dat ordin sa faca ce o face cu Basescu ca este rost de puscarie si sunt prea multi si le trebuie o jilava numai lor, ce sa faca ataca pe toate fronturile sa termine cu Base.Primu a fost Bacanu care a dat ce a dat si cand mafia a vazut ca este pe ei ori lau mituit ori lau amenintat.Dupa aia a venit Tinu care daca nu sa conformat lau lelit,etc,etc.
RUSINICA....personal cred ca toti sunt vinovati si ar trebui pedepsiti.
In primul rand seful ANI - cand stii ca detii o functie de control nu trebuie sa te intalnesti cu nimeni, sa nu discuti nimic nici cu nevasta, amanta si in niciuncaz cu un ziarist. Cred ca seful ANI ar trebui sa-si dea demisia. Cat despre cei doi ziaristi ce sa mai spun, Chiriac era ca un taranoi cu camasi in carouri si acum are costume ca "mafiotii" si amante, iar Stanescu vai de capul lui un ziarist santajist de doi bani.
Conturile din Franta nu exista si nici persoana care sustine ca seful ANI Catalin Macovei ar fi impartit banii cu cineva din acel contract____e o manareala de golan din presa_____iar SRS e un manar de prima mana si plin de lovele rusesti... ca 50.000 de euro nu mai este o suma pentru el... la fel este si celalalt manar cunscut Cosmin Gusa
In stenograme nu se specifica nici un moment ca acestia ar avea conturi in strainatate, ci ca sunt verificati pentru a vedea daca nu au conturi nedeclarate...blaga nu avea, cum spune si macovei...ramanea sa ii verifice pe ceilalti...NU SE SPUNE NICAIERI CA AU EFECTIV CONTURI.
Cat despre SRS, se vede caracterul in momentul in care-i spune lui Macovei ca nu o sa mai scrie de rau despre el in blogul sau, cu o conditie de a-l "anuna" si pe el in caz ca cei 3 au vreun cont...
Cine e mafiot?
Tie VLAD TEPES,o intrebare,in articol e vorab ca Blaga,Videanu si Berceanu au conturi ,nedeclarate la banci din Elvetia,cercetate de ANI(agentia natioala de integritate,).Tu,Vlad Tepes,crezi ca banii depusi de cei trei ministrii din guvernul BOC(Interne,Economie,Transporturi) in Elvetia,provin din salariu si prime?In schimb,tu baigui,ceva despre Johannis,si partidele care-l sustin,trafic de copii si alte aiureli!In logica ta,sunt mai importante zvonurile neconfirmate,ca investigatiile ANI!
IN ROMANIA, TZARA AFRICANA GET-BEGET CU PRETENTII EUROPENE, TRAFICUL DE INLFUENTZA, HOTIA, MINCIUNA,SANTAJUL TOATE FACUTE PE FATZA, NU POT FI PEDEPSITE!!!
DE CE? PENTRU CA ROMANUL SE CONSIDERA PE EL INSUSI ASA, SI DECI IN SINEA LUI GASESTE SCUZE ORICARUI CRIMINAL. BA MAI MULT, IN TAGMA MIRLANILOR ASTEA SUNT CHIAR VIRTUTI !!
IN ROMANIA MADOFF AR FI PRIM MINISTRU !!
DE CE NU, DACA UN ESCROC SI UN TRAFICANT DE COPII (JOHANNIS) E SUSTINUT DE 3 PARTIDE DIN 4?
IN ROMANIA MAFIA = LEGEA!!
701 de comentarii | Social 16 mai 2012 comenteaza şi tu
523 de comentarii | Social 15 mai 2012 comenteaza şi tu
475 de comentarii | Social 21 mai 2012 comenteaza şi tu
469 de comentarii | Social 5 mai 2012 comenteaza şi tu
443 de comentarii | Social 18 mai 2012 comenteaza şi tu