Geoană spune că a fost o jumătate de oră la restaurantul unde un coleg îşi serba "onomastica"

Preşedintele Senatului, Mircea Geoană, a declarat, joi, la Realitatea TV, că a fost miercuri seară, pentru o jumătate de oră, la restaurantul unde un coleg îşi serba "onomastica", el respingând din nou informaţiile din presă potrivit cărora s-ar fi întâlnit cu Marian Vanghelie şi Cătălin Voicu.

Geoană spune că a fost o jumătate de oră la restaurantul unde un coleg îşi serba "onomastica" (Imagine: Gabriel Petrescu/Mediafax Foto)

Întrebat despre faptul că, anterior, în declaraţiile făcute presei, a susuţinut că nu a fost la niciun restaurant miercuri seară şi că a luat masa la reşedinţa ambasadorului chinez, iar Marian Vanghelie a spus că că preşedintele Senatului s-a aflat la restaurantul Perla, împreună cu alţi 20 de preşedinţi de filliale PSD, Mircea Geoană a arătat că întrebarea care i s-a pus a fost dacă s-a întâlnit cu Marian Vanghelie şi Cătălin Voicu.

"Un subiect profund neadevărat şi o făcătură politică", a continuat el, referindu-se la informaţia din presă potrivit căreia Mircea Geoană, Marian Vanghelie şi Cătălin Voicu s-ar fi întâlnit, miercuri seară, la restaurantul "Perla" din Bucureşti.

El a menţionat că a ajuns târziu la restaurantul unde unul dintre colegi îşi serba onomastica şi că acolo se aflau 25-30 de colegi.

Geoană a adăugat că, înainte cu două ore, a fost la Ambasada Chinei pentru o întânire şi un dineu cu ambasadorul.

"Am venit mai târziu (la restarant - n.r.) ca să salut nişte colegi", a mai spus el.

Preşedintele Senatului, Mircea Geoană, a declarat, joi, că nu s-a întâlnit miercuri seară la restaurant cu Marian Vanghelie şi Cătălin Voicu, el susţinând că nu s-a întâlnit cu cei doi "în ultimele multe, multe luni de zile", referindu-se la informaţiile din presă privind o astfel de întrevedere.




comentează şi tu Momentan sunt 4 comentarii
Taguri:
GEOANĂ ,
VANGHELIE ,
onomastica ,
restaurant perla
COMENTARII
  • cetatean 12 mar 2010

    IAr ne minti mai prostanacule ???Cu Vantu nu te-ai intalnit la restaurant??Tu crezi ca noi suntem ca tine prosti??mai intai invata sa mini m si dupa sa iesi la televizor sa vorbesti.

  • Kalu 11 mar 2010

    Pai parca a negat vehement ca a fost la restaurant si ca afost cu chinezii parca.Ce face SPA-ul asta din prostanaci-si mai prostanaci.Asa le da apa la moara la PDL-isti ca nu-l duce memoria.

  • Prostanacul 11 mar 2010

    Pe colegu ala il chema "Miercuri" =)))

  • vezi toate comentariile
COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa