Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 5:35, 28 mai 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
CANNES 2012: Filmul lui CRISTIAN MUNGIU a luat DOUĂ PREMII - cel mai bun scenariu şi cea mai bună interpretare feminină. MICHAEL HANEKE a câştigat Palme d'Or
Cristian Mungiu şi-a adjudecat duminică premiul pentru scenariu, pentru pelicula "După dealuri", cu care a fost prezent în acest an în competiţia oficială a Festivalului de Film de la Cannes. Filmul a fost distins şi cu premiul pentru interpretare feminină, decernat actriţelor Cosmina Stratan şi Cristina Flutur. citeşte tot
-
GRECII ÎMPOTRIVA LUI LAGARDE: Nu ne vindeţi gogoşi, doamnă! Nu ne luaţi drept idioţi!
Externe ieri, 20:03
Grecii erau furioşi, duminică, şi îşi exprimau pe Internet profundul dezacord faţă de declaraţiile directoarei FMI Christine Lagarde, care au determinat peste 10.000 de comentarii pe pagina sa de Facebook şi înfiinţarea paginii intitulate "Grecii împotriva lui Lagarde",. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa





Ptr. comentariul lui "Foarte serios"
Ia carnetul de partid al PDL si daca mai ai ceva in cap sa ii dai foc, poate dupa aceea mai ai o sansa sa realizezi ce se intampla in tara asta.
Cat despre traficantul de sas vad ca ai ramas cu aceleasi povesti de campanie, dar acum ca s-a terminat campania si avem un mandru prost in fruntea tarii vezi cam ce echipa a adus: Berceanu, Udrea, Videanu, Blaga si Cel mai incompetent si slugarnic dintre ei Boc. BAAA astia traficheaza vietile a 20 milioane de romani
Crin si-a atins deja nivlul de incompetenta . A facut-o atunci cand l-a vazut pe sasul traficant ,ca viitor premier. Cu smekerii si viclenii ,asa cum o face Crin nu poti avea viitor , chiar daca pe moment pari spumos Un bou nu poate insulta 4 milioane de romani ,chiar daca il face pe Basescu cum ii vine la gura lui * Sau ti-e greu sa pricepi asta domnule serios.?
ai dreptate,desigur,cum sa nu citesti legile lui boc si declaratiile lui basescu?????Doar Urzica le mai facea concurenta!
Asta-i latraul lui basescu! .Sunt asi in manipulare si diversiuni ! Sunt ingrijorati, Crin este mult peste boc al lor. A-ti vazut, boc daca sare randul, s-a incurcat !!!! Pune peste tot aceeasi placa. Deja cred ca i-a plictisit si pe cei de la pd-l.dar e bun de bagat in fata, paravan pentru afacerile lui videanu&comp.Crin Antonescu merita sa fie presedintele Romaniei, nu lae chiorul care stie toata lumea cum a castigat alegerile( nu-i meritul lui, a fost Geoana prostanac si a furat pe rupte!)
Daca Crin nu este un pericol atat de mare atunci de ce toate slugile lui chioru' sunt cu tunurile pe el? Cred ca raspunsul il stim cu totii. l-a deranjat ca nu s-a mai auzit latratul lui boc? oricum nu interesa pe nimeni parerea lui. o stiam de la marele sef. boc nu poate emite o fraza coerenta rupta de discursul lui basescu. sunt suparati pe liberali ca rezista bine asaltului si ca nu se duc la independenti. se pare ca le place "dictatura" lui crin. asta e! ne pare rau ca producem frisoane la c
Parca noi, oamenii de pe strada, ne mai miram ca ii place Ponta! Stie, desigur, ca toti cei pe care ii lauda sunt automat discreditati. Da, din fericire, Crin Antonescu nu citeste ce se citeste la Cotroceni.....De la cea mai puternica femeie din Romania stim ca se citesc operele lui Goebbels!
Avem totusi speranta ca la Cotroceni se citeste si altceva decit operele propaganistilor nazisti!
O analiza foarte corecta si pertinenta. Mult peste asa-zisele analize de la irealitatea sau din partea ploiticienilor din partidele de opozitie.
701 de comentarii | Social 16 mai 2012 comenteaza şi tu
523 de comentarii | Social 15 mai 2012 comenteaza şi tu
475 de comentarii | Social 21 mai 2012 comenteaza şi tu
469 de comentarii | Social 5 mai 2012 comenteaza şi tu
443 de comentarii | Social 18 mai 2012 comenteaza şi tu