Ponta, despre "schimbarea hoţilor cu proştii": În general, nu mă refer la toată lumea
Preşedintele PSD, Victor Ponta, a spus sâmbătă la Ploieşti, referindu-se la afirmaţia sa potrivit căreia remanierea Guvernului se poate cataloga drept schimbarea hoţilor cu proştii, că nu s-a referit la toţi miniştrii remaniaţi.
Ponta, despre "schimbarea hoţilor cu proştii": În general, nu mă refer la toată lumea (Imagine: Octav Ganea/Mediafax Foto)
Prezent, sâmbătă, la inauguarea unui pod situat la ieşirea din Ploieşti, Victor Ponta a spus că oamenii "de pe stradă" cu care stă de vorbă îi spun că "aşa nu se mai poate" şi îi cer să dea jos Guvernul.
Întrebat care este părerea oamenilor despre remanierea Guvernului, Ponta a răspuns: "Oamenii au reţinut acea frază scurtă pe care am spus-o la şcoala de vară, schimbarea hoţilor cu proştii, se pare că foarte mulţi sunt de acord cu ea, chiar dacă sună foarte dur".
Întrebat cine sunt hoţii la care se referea şi cine sunt proştii care au venit în Guvern, preşedintele PSD a răspuns: "În general, nu mă refer la toată lumea, dar, iertaţi-mă, domnul Videanu şi domnul Berceanu, mă uitam şi eu pe sondaje ce cred oamenii despre ei, dar nu sunt doar ei, intră la categoria politicieni pe care oamenii îi consideră a fi corupţi. Oamenii consideră. Dacă am avea şi o justiţie probabil că am avea mai mult decât considerarea oamenilor".
Preşedintele PSD, Victor Ponta, a fost prezent, vineri, la Jupiter, la Şcoala de Pregătire Politică a TSD. "Au înlocuit proştii cu hoţii", a spus Ponta, într-o intervenţie în faţa participanţilor la reuniune.
-
Şapte romi de origine română, reţinuţi pentru furturi din magazine, au atacat un poliţist al Siguranţei din Quebec
Externe astăzi, 06:36
Şapte români romi solicitanţi de azil în Canada, care au fost reţinuţi pentru furturi într-un magazin din Dudswell, au atacat un poliţist din cadrul Siguranţei din Quebec (SQ), după care au încercat să fugă. citeşte tot
-
Olli Rehn: Zona euro studiază posibilitatea creării unui cont special pentru plata datoriei Greciei
Economic astăzi, 06:22
Zona euro "studiază posibilitatea" creării unui cont special prin intermediul căruia să aibă loc plata datoriilor Greciei, a anunţat joi comisarul European pentru Afaceri Economice Olli Rehn, la finalul reuniunii Eurogrupului. citeşte tot





@bicu: Daca citesti cum ai scris vei vedea ca ai gresit. Asta pentru ca esti cult ,.... nu ca altii!! Daca este sa luam in serios ce a zis dl.Ponta , atunci vom vedea ca afirmatia apartine unui procuror , unui sef de partid parlamentar ,unui doctor in drept , unui sot de europarlamentar (Daciana Sirbu) , unui tata de doi copii etc. etc. Toate aceste realizari ale sale (pe bune) l-ar obliga la mai multa cumpatare in ceea ce spune ! Dl. Adrian Nastase ar putea sa-i fie pilda! In rest VISE,VISE,...
Daca Ponta face rumoare,semnifica faptul ca este o personalitate periculoasa pentru cei care uita si L.Romana cand vorbesc de Ponta.Fiecare cosmar trebuie sa aiba un sfarsit.Sfarsitul cosmarului hotilor pdl0isti poate fi un Ponta.Asta nu ar fi o problema.Peoblema este ca Ponta are dreptate referitor la acest guvern:pe langa alte vicii,mai sunt si prosti.Ca de alfel si cei care inca ii mai sustin,precum incultii din acest forum.
"Prosti" dar mai buni decat prostii , prostii dar si hotii de psd si pnl. Ponta e un nebun irecuperabil, are nevoie de tratament la cap . Vai de noi daca ajunge undeva la vreo institutie asta. Ca fata de presedinte nu are nici in visele lui erotice cu nastase. Daca vrei mai ponta sa conduci atunci condu partidul tau de hoti , ca nu sunteti mai buni cu nimic doar gura si galagia e de tine, nimurici ce esti.