Stiri online - stiri de ultima ora si stirile zilei - Actualizat: 10:26, 28 mai 2012
switch to english
mediafax
ŞTIRILE ZILEI
-
Ioan Avram Mureşan, condamnat definitiv la şapte ani de închisoare cu executare pentru deturnare de fonduri
Fostul ministru al Agriculturii Ioan Avram Mureşan a fost condamnat definitiv, luni, de instanţa supremă, la şapte ani de închisoare cu executare, în dosarul în care este acuzat de deturnare de fonduri. Completul de cinci judecători al instanţei supreme a menţinut astfel condamnarea decisă, în aprilie 2011, în cazul lui Ioan Avram Mureşan de către instanţa Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie care a judecat la fond acest dosar. citeşte tot
-
Boris Tadici se declară pregătit să devină premier al Serbiei
Externe astăzi, 08:53
Fostul preşedinte sârb Boris Tadici, care a pierdut alegerile prezidenţiale de la 20 mai, s-a declarat duminică pregătit să devină premier şi a precizat că intenţionează să formeze o coaliţie majoritară cu foştii săi aliaţi socialişti. citeşte tot
Versiunea: mobil | completa







Ma dragilor , voi ori sunteti dusi cu pluta ori va uitati prea mult la irealitatea tv . Acest guvern nu este perfect , dar nici rau nu este . Intrebati-va ce ar fii fost daca era PSD la guvernare .... sau PNL .... va zic eu , ne mutam din tara sau deveneam sclavi cu acte in regula , Macar acest presedinte si acest partid are curajul sa faca ceva , chiar daca incostienti ii injura . Si inca ceva : NU ACEST PARTID A ADUS CRIZA FINANCIARA , GRUPURILE DE INTERESE DIN PARLAMENT O INTRETIN .
Voiculescu a fost un tradator si va ramine tradator.Deci nu ma mir .Ce alceva sa faca.Presedintele ii sta in git,ca nu mai poate fura.
Steluta era un cuvant mult mai romanesc, si se referea la Nuti-spaima turismului si reconstructiei! Daca scriu próstitúata e mai bine bai astia de la cenzura mediafasz?