- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Arma folosită în atacul de la Braşov - pistol mitralieră de calibrul 7,62
Arma folosită în atacul armat de joi seară, la casa de schimb valutar din Braşov, este un pistol mitralieră de calibrul 7,62, au declarat, pentru MEDIAFAX, surse judiciare.
Două persoane au murit, iar o alta a fost rănită, în urma atacului armat produs la casa de schimb valutar din zona centrală a municipiului Braşov.
Potrivit Inspectoratului General al Poliţiei Române (IGPR), două dintre victime erau angajate ale societăţii care deţine casa de schimb valutar, iar cea de-a treia era un trecător care a încercat să îl oprească pe agresor.
Conform IGPR, Dispeceratul Inspectoratului Judeţean de Poliţie Braşov a fost sesizat, joi, în jurul orei 18.10, prin serviciul 112, cu privire la faptul că în apropierea unei case de schimb valutar de pe strada 15 Noiembrie un individ a tras mai multe focuri de armă, cu un pistol, asupra a doi angajaţi ai societăţii care deţine casa de schimb valutar.
Citeşte şi:
Portretul robot al atacatorului de la Braşov
Autorul jafului armat de la Braşov, căutat de sute de poliţişti şi jandarmi
Braşov: Doi morţi şi un rănit, în urma unui atac armat la o casă de schimb
-
Ungureanu vrea să înfiinţeze o asociaţie care s-ar putea numi Iniţiativa Civică de Centru-Dreapta
Politic ieri, 23:24
Fostul premier Mihai Răzvan Ungureanu a declarat, luni, la B1 Tv, că se gândeşte să constituie o asociaţie, care s-ar putea numi Iniţiativa Civică de Centru-Dreapta, el opinând totodată că este nevoie de o regrupare a dreptei în jurul câtorva principii pe care le poate exprima şi o platformă comună. citeşte tot
-
Ungureanu: Ceea ce s-a întâmplat în sala de plen pe seama migraţiei controlate, un puci parlamentar
Politic ieri, 22:15
Fostul premier Mihai Răzvan Ungureanu a declarat, luni, că ceea ce s-a întâmplat în Parlament la votul moţiunii, în urma căruia a căzut guvernul său, reprezintă "un puci parlamentar" şi a spus că le promite celor care au trecut dintr-o parte în alta că o să se uite cu mare atenţie la motivele lor. citeşte tot





eu vreau sa-l felicit pe acest individ, pentru modul exemplar in care a actionat, iar pt ala care a fost impuscat in cap si este numit erou si decorat post mortem, nu stiu cum sa spun mai exact, dar imi vine sa ma pis pe mormantul lui. cand iti bagi nasul unde nu-ti fierbe oala asa patesti, bine ca n-a patit mai rau. inca o data toata stima atacatorului. n-au sa te prinda frate astia sunt prea dobitoci. p.s. : tine-o fara greseli :)
nu se poate asa ceva oameni buni sunt o brasoveanca ce locuieste in strainatate si am ramas socata sa vad la tv o asemenea nenorocire, dumnezeu sa-i odihneasca pe cei doi oameni decedati si sper sa se faca dreptate pol din bv sa-si faca bine meseria .
s-a spus ca a fost calibrul 5.56...acum spuneti ca a fost 7.62...de unde pana unde....martori au relatat ca suspectul fugea tinand un pistol in mana..daca avea un akm cu siguranta ar fii declarat altfel ( am facut armata si am tras cu mai multe feluri de armament - exista o diferenta clara intre revolver/ pistol si un akm chiar si in varianta cu teava scurta si pat rabatabil ( bb )
sper sa se hotarasca lumea o data sau presa cu privire la aceste detalii
daca e vorba de un pistol , bun...daca-i vorba de un akm atunci se schimba cu totul datele problemei !