Eroare în subiectul tezei unice la Istorie

COMENTARII
  • nume autor 23 mai 2009

    cer demisia abramburicai si a tuturor celor din minister! stiu k e vorba doar de o eroare minuscula, dar e vorba de un examen la nivel national, nemaivorbind de faptul k au facut o astfel de eroare si la romana. deasemenea sunt strecurate multe greseli si in subiectele de bac. profa mea de marketing a incercat personal sa-i atentioneza anul trecut referitor la erorile din subiecte, si nici pana anul asta nu au fost corectate... sa le fie rusine! dak voi din ministerul invatamantului mai aveti un pic de bun simpt ati demisiona imidiat din posturile voastre.

  • nume autor 22 mai 2009

    ar trebui sa-i fie rusine doamnei andronescu si a '' specialistilor '' care intocmesc aceste subiecte. de ce nu ati intocmit acele subiecte cu atentie ???? de aia ca sunteti nesimtiti si nu va pasa. in romania pentru majoritatea elevilor scoala a devenit o tortura., pentru ca,ca sa primeascao nota buna elevii trebuie sa invete foarte mult, iar cand invata nici atunci nu pot primi nota buna deoarece reprezentantii ministerului gresesc subiectele. de ce numai in romania elevii trebuie sa stea 7-8 ore la scoala pe cand in strainatate numai 4-5 ore?
    dar ce sa facem daca romania e condusa de nesimtiti cu salarii de lux ...

  • anonim 22 mai 2009

    ar trebui sa-i fie rusine doamnei andronescu si a '' specialistilor '' care intocmesc aceste subiecte. de ce nu ati intocmit acele subiecte cu atentie ???? de aia ca sunteti nesimtiti si nu va pasa. in romania pentru majoritatea elevilor scoala a devenit o tortura., pentru cä‚ ca sä‚ primeascä‚ o nota buna elevii trebuie sa invete foarte mult, iar cand invata nici atunci nu pot primi nota buna deoarece reprezentantii ministerului gresesc subiectele. de ce numai in romania elevii trebuie sa stea 7-8 ore la scoala pe cand in strainatate numai 4-5 ore?
    dar ce sa facem daca romania e condusa de nesimå¢iå¢i cu salarii de lux ...

  • nume autor 21 mai 2009

    inca o dovada ca personalul din invatamant, incepand de la simplu profesor pana la angajtii din minister trebuie sa-si ridice competentele, expertiza si nivelul general, si dupa ce dovedesc acest lucru, sa ridice pretentii de salarizare si alte privilegii prin presiuni sindicate. e o chestie de bun simt care se cere mai ales de la lucratorii din invatamant care se considera intelectuali, adica cu putere de intelegere si discernamant. pretentii au dar cand e vorba de greseli apar sistematic. trebuie aplicata regula "zero scuze".

  • cineva 21 mai 2009

    la noi nici nu s-a scris ca in paragraful 2,,au scris doar ca subiectul 2,2 voi ce intelegeti din asta?nu ca in exercitiul 2 ese o eroare?nici nu a fost scris ca in text

  • eu 21 mai 2009

    exact invatamantul a ajuns de **...

  • Marius 21 mai 2009

    sunt alte probleme mult mai grave pentru care ar trebui sa se faca caz.
    copiatul se practica in cele mai divese forme.
    realitatea privind stadiul nivelului de pregäƒtire al elevilor este foarte eronat ca urmare a practicäƒrii copiatului incepând cu clasele mici pânäƒ la facultate inclusiv . vina cea mai mare cred cäƒ revine celor de la ministerul inväƒå£äƒmântului, inspectoratelor åžcolare åŸi în ultimul rând profesorilor de la clasäƒ. aceåŸtia åŸtiu de foarte mult timp cäƒ multe rezultate sunt false, dar cu toate acestea preferäƒ säƒ stea comozi pe scaune åŸi säƒ nu ia nicio masuräƒ, cu alte cuvinte toå£i se complac cu aceastäƒ stare.
    cu toå£ii ne dorim o schimbare. vrem profesori bine pregäƒtiå£i, sa cunoasca cum sa sintetizeze o lecå£ie, säƒ nu fie rigizi, säƒ nu urmäƒreascäƒ fiecare cuvânt din manual åŸi ora säƒ devinäƒ un calvar pentru elevi.
    avem novoie de profesori buni care stiu säƒ se impunäƒ säƒ se facäƒ respectaå£i, säƒ stopeze din faåŸäƒ pe elevii care vin din anumite medii cu tot ce e mai räƒu. avem åŸi profesori foarte buni dar din päƒcate sunt puå£ini åŸi sunt foarte cäƒutaå£i de elevii care iåŸi doresc performanå£e în anumite domenii.

  • nume autor 21 mai 2009

    e a doua oara cand se intampla! prima data a fost la teza de romana! unde sunt profesionistii de altadata? e clar, si-au luat lumea in cap,pe alte meleaguri straine! mai vreti sa va respecte elevii si mai vreti si salarii mari! cate injuraturi sunt acum la gura elevilor si nu numai..! suntem curiosi la teza de mate ce "eroare" o mai fi ? abramburica andronescu ,isi merita poprecla...

  • ION 21 mai 2009

    acesta este invatamantul facut cu polituci.astia asteapta sa le vina partidul la putere dupa care fac prapad.dupa ei potopul.oare ce cred elevii despre sistemul de invatamant?de ce sa mai invete cand si conducatorii lor gresesc?in douazeci de ani invatamantul a ajuns de **.

  • opinie 21 mai 2009

    daca nu era erata, elevii nu gaseau doua asemanari, domnule Costin!!!

COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa