- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Idei de criză: Berea făcută acasă, ieftină şi bună - VIDEO
Laurenţiu Iancu, inginer de meserie, se laudă că de anul trecut a descoperit secretele berii, în sensul că i-a dat de gust şi a învăţat să îşi prepare singur băutura. I-a deschis ochii un vechi prieten.
"A venit de Crăciun în 2008 şi m-a invitat la o bere făcută de
el. Am facut ochii mari şi am zis: cum adică?", povesteşte
el.
Şi uite aşa omul nostru şi-a cumpărat rapid de peste hotare un
recipient de fermentaţie cu 60 de euro. L-a aşezat în bucătărie şi
în martie anul trecut a fost primul român care şi-a făcut bere de
casă.
"Este vorba despre tehnica preparării berii din kit-uri. Este cea
mai simplă tehnologie", explică acesta.
Citeşte mai multe despre berea făcută în casă pe www.incont.ro
-
Obama, acuzat de republicani că atacă libertatea religioasă prin prevederi privind contracepţia
Externe astăzi, 06:27
Republicanii l-au acuzat miercuri pe preşedintele american Barack Obama de un atac sistematic contra religiei prin intermediul reformei sale a asigurărilor de sănătate, o dispoziţie a acesteia urmând să oblige asiguratorii să ramburseze cheltuielile de contracepţie. citeşte tot
-
GUVERNUL UNGUREANU se va prezenta în faţa Parlamentului joi pentru votul de învestitură
Politic astăzi, 00:37
Premierul desemnat Mihai Răzvan Ungureanu propune, joi, unui Parlament în care vor vota doar reprezentanţii coaliţiei, dar care pot asigura majoritatea, un Cabinet cu trei independenţi, trei reprezentanţi ai UDMR, doi ai UNPR - toţi prezenţi şi în Guvernul Boc - şi nouă democrat-liberali. citeşte tot





iese scumpa. omul se lauda ca o scoate la 3 lei litrul
nu e nicio sfaraiala. costa 4 lei un pet de 2 litri in hypermarket
Ar trebui ca reteta sa fie facuta publica. Si asa romanii sunt vai de mama lor. Asta pe de o parte. Pe de alta parte, tot ce prepara omul in casa, pentru el, poate fi definit din start si fara riscul de a gresi, produs "eco". Concluzia: publicarea retetei este un act de sanatate publica. Despre "pane et circenses" data viitoare. Sanatate.