- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Jaf armat la o filială Bancpost din Baia Mare - VIDEO
Un bărbat înarmat a ameninţat cu pistolul o casieră a unei filiale Bancpost din Baia Mare şi a furat suma de 6.200 de lei, anunţă reprezentanţii băncii.
Jaful a avut loc, marţi dimineaţă, iar personalul băncii a acţionat conform regulilor de securitate, arată un comunicat de presă al Bancpost.
Nici o persoană nu a fost rănită în timpul atacului.
Reprezentanţii Bancpost colaborează cu poliţia pentru prinderea agresorului şi recuperarea pagubei.
-
Fostul premier, afectat de criza economică: Boc nu a mai reuşit în ultimele luni de mandat să economisească pe card
Social astăzi, 17:03
Fostul premier Emil Boc nu a mai reuşit în ultimele luni de mandat să strângă bani pe cardurile bancare, aşa cum a procedat constant în perioada în care a deţinut postul de şef al Guvernului, ci a cheltuit din economii o sumă totală de 2.000 lei, disponibilităţile contului său scăzând la 83.000 lei. citeşte tot
-
Secretarul general al PDL: Cu Guvernul Ungureanu sperăm să trăim şi mai bine, şi mai frumos
Politic astăzi, 16:55
Secretarul general al PDL, Ioan Oltean, a declarat, vineri, într-o conferinţă de presă la Bistriţa, că România va respecta în continuare acordurile semnate cu forurile internaţionale, adăugând: "cu Guvernul Ungureanu sperăm să trăim şi mai bine, şi mai frumos". citeşte tot





Nu exista comentarii