- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
O femeie susţine că a fost agresată în trafic de Mircea Băsescu, acesta neagă că a lovit-o
O femeie din Constanţa a depus o plângere la Poliţie în care susţine că a fost agresată în trafic, ulterior ea afirmând că şoferul care ar fi lovit-o este Mircea Băsescu, însă acesta neagă că a lovit-o pe femeie.
O femeie susţine că a fost agresată în trafic de Mircea Băsescu, acesta neagă că a lovit-o (Imagine: Cristian Andreescu/Mediafax Foto)
Potrivit reprezentanţilor Poliţiei Judeţene Constanţa, o femeie a depus, vineri, o plângere la Secţia 3 de Poliţie din Constanţa, reclamând că a fost agresată în trafic de şoferul unui autoturism Mercedes S 500.
Femeia, Nicoleta Moraru, susţine că după ce a depus plângerea la Poliţie, în care a menţionat doar numărul de înmatriculare şi modelul maşinii, şi-a dat seama că şoferul care a agresat-o este fratele preşedintelui, Mircea Băsescu.
"Eram în trafic, în zona gării din Constanţa, încadrată pe banda întâi pentru a face dreapta şi de pe banda doi am observat un Mercedes de culoare închisă care încerca să treacă. Am claxonat şi am mers mai departe. Făcând dreapta, pe bulevard, am observat că respectiva maşină mergea pe banda întâi. A trecut pe lângă mine înjurând, cu un vocabular destul de colorat, domnul de la volan, şi s-a postat în faţa maşinii mele, oprind în mijlocul străzii, blocând cele două benzi. M-am speriat, am frânat, am rămas cu geamul deschis la maşină, iar domnul respectiv a coborât din autoturismul pe care îl conducea, a băgat mâna pe geam şi, înjurându-mă în continuare, a tras un dos de palmă. Eu am închis fereastra, iar el a început să tragă de portieră", a declarat, la un post de televiziune, Nicoleta Moraru.
Aceasta mai susţine că a insistat să ştie cine este posesorul maşinii, aflând că autoturismul îi aparţine lui Mircea Băsescu.
"În declaraţie am scris modelul maşinii şi numărul de înmatriculare pe care l-am reţinut. Iniţial, nu l-am recunoscut. Am insistat să aflu cine este posesorul acelui autoturism şi am aflat cu stupoare că este domnul Mircea Băsescu. Am căutat pozele dumnealui pe Internet şi mi s-a confirmat că era chiar dumnealui cel care conducea autoturismul", a mai spus şoferiţa.
Contactat, marţi dimineaţă, de corespondentul MEDIAFAX, Mircea Băsescu a spus că este "inadmisibil" să se spună despre el că ar lovi o femeie.
"Să spună despre mine (presa - n.r.) că am afaceri cu statul, că mă ocup de trafic de armament este una, dar să spună aşa ceva, că am lovit o femeie, este inadmisibil", a afirmat fratele preşedintelui.
El a mai spus că în cursul acestei zile va transmite un comunicat de presă în care în care va da mai multe informaţii.
-
Cum este descris Anders Behring Breivik de către cel mai bun prieten al său din copilărie
Externe astăzi, 16:57
Anders Behring Breivik, autorul masacrului din Norvegia, soldat cu 77 de morţi, era "tolerant" şi "politicos" în adolescenţă, afirmă cel mai bun prieten al său din copilărie. citeşte tot
-
INTERVIU - Mungiu: Îmi doresc să existe o discuţie critică raţională despre filmul "După dealuri"
Cultură-Media astăzi, 16:40
Cristian Mungiu a declarat într-un interviu acordat MEDIAFAX că e important, înainte de toate, ca filmul său "După dealuri", dublu premiat la Cannes pentru scenariu şi interpretare feminină, să fie vizionat şi îşi doreşte să existe o discuţie critică raţională despre problemele pe care le implică. citeşte tot





situatia este cumplit de cacacioasapentru pdlismul basist tembel caci apar sgalteieli ca lumea este stuatia impupu pentru basism si basesti intrucat si-au pierdut cumpatul si ciudat la fel ca ponta si iliescu si psd,nu-si mai gasesc starea de cam ineeamna ca pdl este cotoios in mod stiintific ,frecatul este exact la ca biela manivela cum spuneau semanatoristii, ion agarbiceanu ,toma alimos, nicolae manolescu,boc naufragiatul in sec,dan coe si mai nou presdintele mafiotilor din romania ,pardon nu
sint doar pixeli albastrii!!!
familia basescu nu ar face asa ceva in ruptul capului....ei au alte preocupari(concerte,literatura,pictura,film)(in general se ocupa cu artele frumoase)(sic!!)
Hai ca treaba cu bataia ,daca n-a tinut cu T B asescu ,acum incearca cu fratele.Ce mizerie.Spune ca a facut atitea ,cum de nu e niciun martor.Putina demnitate nu ne-ar strica,prea ne-am pierdut-o in balarii.Fratilor,reveniti-va ati pierdut alegerile nu mai insistatiAlegerile se cistiga la urne nu mintind si calomniind si nici in trafic.Poate scoateti si un filmulet.Mai faceti-va o data de ris ca nu mai conteaza.Romanii sint destepti,s-au prins.,nu mai tine cu cioara vopsita zicind ca e papagal.