Vâlcea: O adolescentă s-a aruncat de la etajul al patrulea după ce ar fi fost violată de un tânăr

O adolescentă de 16 ani este internată în stare gravă la spital, ea aruncându-se de la etajul al patrulea al unui bloc din Râmnicu Vâlcea, după ce unul dintre tinerii cu care se afla în locuinţă ar fi violat-o, iar altul ar fi vrut să facă acelaşi lucru, cei doi fiind cercetaţi de procurori.

Vâlcea: O adolescentă s-a aruncat de la etajul al patrulea după ce ar fi fost violată de un tânăr (Imagine: Arhiva Mediafax Foto/AFP)

Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului Judeţean de Poliţie Vâlcea, primele date ale anchetei arată că fata era împreună cu patru tineri în apartamentul unuia dintre aceştia, unde adolescenta îşi făcea un tatuaj.

Fata a declarat că tânărul care i-a făcut tatuajul a dus-o în dormitorul apartamentului, unde a violat-o. Adolescenta s-a aruncat de la geamul dormitorului apartamentului, situat la etajul al patrulea al clădirii, căzând pe un autoturism parcat în faţa imobilului.

La faţa locului a venit o salvare a Serviciului de Ambulanţă Vâlcea care a preluat-o pe fată şi a transportat-o la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Râmnicu Vâlcea, primele date medicale indicând fracturi multiple la mâini, picioare şi la bazin, pacienta fiind în şoc traumatic.

Ulterior, adolescenta din localitatea vâlceană Scundu, aflată în stare gravă, a fost transferată de la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Râmnicu Vâlcea la Spitalul Budimex din Bucureşti.

Toţi cei patru tineri aflaţi în apartament au fost audiaţi de poliţişti.

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, Parchetul de pe lângă Judecătoria Râmnicu Vâlcea face cercetări în acest caz faţă de doi tineri pentru de viol şi tentativă la viol. În cazul unuia dintre tineri pentru că a întreţinut un raport sexual prin constrângere cu victima, iar în cazul celui de-al doilea pentru că ar fi intenţionat să întreţină un astfel de raport sexual cu aceasta.



comentează şi tu Momentan sunt 2 comentarii
Taguri:
TÂNĂRĂ ,
SPITAL ,
VIOL
COMENTARII
  • ady 26 feb 2012

    sa se duyca si masa feteiu in apartament la vasile sa ii dea si aleaia o pu.a si sa se arunce si aia pe geam,... vasile sper sa nu fi tu cel care a violato pe aia sa scapi.. hai sucses...

  • IRQ 24 feb 2012

    Intrucat sun 4 martori contra 1 vor scapa basma curata, singura solutie este ca parintii fetei sa le ia gatul cu drujba la toti.

  • vezi toate comentariile
COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa