Vezi aici cronologia şi harta răspândirii gripei porcine în România

Numărul persoanelor diagnosticate cu gripă AH1N1 în România, începând din 27 mai, când a fost înregistrat primul caz, a ajuns în prezent la 555. În perioada 26 octombrie -1 noiembrie, au fost confirmate 174 de cazuri de gripă cu tulpina nouă AH1N1.

Vezi aici cronologia şi harta răspândirii gripei porcine în România (Imagine: Mediafax Foto)

Din cele 555 de cazuri de îmbolnăviri înregistrate, un număr de 174 de bolnavi sunt în prezent în terapie, iar restul sunt vindecaţi.

Potrivit statisticilor MS, din cele 174 de cazuri, 34 sunt din import, iar 140 sunt cazuri secundare.



comentează şi tu Momentan sunt 10 comentarii
Taguri:
GRIPĂ ,
GRIPA PORCINĂ ,
GRIPA AH1N1 ,
COMENTARII
  • curiosul 27 ian 2010

    m-au cenzurat degeaba trebuia sa scriu decedatii unde e steluta

  • curiosul 27 ian 2010

    pana in 2 nov aproape 600 cazuri confirmate nici un deces.
    Pana azi 25 ian 2010 vreo 6000 cazuri si peste 100 decese
    Deci cazurile au crescut de 10 ori iar * de 100?????????????????????????????. Nu e vorba de acelasi virus????????????????????????///

  • alina 10 ian 2010

    as vrea o statistica recenta cu acest virus a gripei porcine facut pe o harta cu codurile pe culoare si cu procent cat la % focar de infectie ;epidemie ma cam ingrijoreaza pentru ca cunosc biblia si stiu ca aceasta este o pedeapsa de la dumnezeu ca si la poporul israel as vrea sa stiu datele mai exacte din ce am vazut aici sunt date mai formative si nu chiar asa recente

  • vezi toate comentariile
COMENTEAZĂ ŞI TU
Eroare: Câmpurile marcate cu roşu nu sunt valide!
Comentariul a fost adǎ ugat!

Cod captcha invalid!

Introdu numǎrul din imagine:

* Faceţi click pe imagine pentru a genera alt numǎr
ARTICOLE PE ACEEAŞI TEMǍ Nu existǎ articole similare
ŞTIRILE ZILEI
Versiunea: mobil  |  completa