ACS Poli Timişoara - FC Botoşani, scor 1-0, în Liga I

Formaţia ACS Poli Timişoara a obţinut prima victorie în actuala ediţie a Ligii I, după ce a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Botoşani, în ultimul meci al etapei a treia.

459 afișări
Imaginea articolului ACS Poli Timişoara - FC Botoşani, scor 1-0, în Liga I

ACS Poli Timişoara - FC Botoşani, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Unicul gol al meciului a fost marcat de Elek în minutul 65, după o pasă de la Zicu.

ACS Poli Timişoara: Pap - Belu, Luchin, Scutaru, Popescu - Melinte, Llorente, Hernandez (Sarmov '87) - Boldea (Bărbuţ '26), Elek (Rufino '74), Zicu. Antrenor: Dan Alexa

FC Botoşani: Pleşca - Plămadă (Brata '71), Cordoş (Robertson '66), Miron, Acsinte - Cucu (Gonzalo '46), Raul Costin - Ivanovici, Vaşvari, Neziri - Hadnagy. Antrenor: Leo Grozavu

Cartonaşe galbene: Boldea '7, Llorente '43, Popescu '56 / Acsinte '20, Cucu '26, Vaşvari '59, Miron '88

Meciul a fost abitrat de Ovidiu Haţegan, ajutat de asistenţii Alexandru Cerei şi Gabriel Bârjac. Rezervă a fost Denis Haidiner.

Observatorii întâlnirii de la Timişoara au fost Marian Salomir şi Ioan Bogdan.

Startul meciului a fost întârziat aproximativ 30 de minute, din cauza unor probleme cu legitimaţiile a trei jucători. Fotbaliştilor Alexandru Curtean şi Andrei Artean de la ACS Poli şi Dimitrov de la FC Botoşani le-au expirat vizele provizorii, astfel că a fost nevoie de înlocuirea lor.