Alashkert - FCSB 0-3, în turul 2 preliminar al Europa League

FCSB s-a impus, joi, cu scorul de 3-0, în faţa lui Alashkert, în turul 2 preliminar al Europa League.

889 afișări
Imaginea articolului Alashkert - FCSB 0-3, în turul 2 preliminar al Europa League

Florin Tănase a deschis scorul, în minutul 60, după ce o minge respinsă ajunge la picioarele jucătorului lui FCSB, care o şutează în poarta portarului lui Alashkert. În minutul 68, Lucian Cristea înscrie printr-o lovitură de cap, trimisă în partea dreaptă a porţii. Florinel Coman duce scorul la 3-0, după ce marchează în minutul 82. Dacă formaţia pregătită de Bogdan Andone va ieşi învingătoare din manşa dublă cu Alashkert, o va întâlni pe câştigătoarea dintre Mlada Boleslav şi Ordabasy Shymkent.

Echipele de start:
Alashkert: Cancarevic- Voskanyan, Ishkhanyan, Mkoyan, Daghbashyan- Grigoryan- Tiago Cameta, Sekulic, Hayrapetyan, Nenadovic (Pogosyan '72)- Tankov (Ghadimyan '55)
FCSB: Vlad- Popescu, Cristea, Planic, Filip- Vînă, Nedelcu, Tănase- Man (Salomao '77), Hora (Oaida '46), Coman (Perianu '90)