ASA Târgu Mureş - FC Braşov, scor 1-0, în Liga I

Formaţia ASA Târgu Mureş a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa FC Braşov, în primul meci al etapei a XXII-a a Ligii I.

166 afișări
Imaginea articolului ASA Târgu Mureş - FC Braşov, scor 1-0, în Liga I

ASA Târgu Mureş - FC Braşov, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Golul a fost marcat de Zicu, în minutul 42, cu o lovitură cu capul de la şase metri, după o centrare a lui Sepsi.

ASA Târgu Mureş a rămas în inferioritate numerică în minutul 86, când N'Doye a fost eliminat pentru un fault la Constantinescu.

ASA Târgu Mureş: Stănciou - Feussi, M. Constantin, Bejan, Sepsi - N'Doye, Gorobsov - Zicu (Szekely '77), Voiculeţ (Gonzales '81), Bumba - Axente (Manolov '57). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

FC Braşov: Iacob - Matei (Străuţ '68), Novakovici, L. Goian, Cr. Ganea - Jurici (Boţia 85), Zlomislici - Constantinescu, Aganovici, Bencum - Ţâră (Barna '57). Antrenor: Vjekoslav Lokica

Cartonaşe galbene: Gorobsov '44, '86 / Matei '51, Novakovici '90+2, Barna '90+3

Cartonaş roşu: N'Doye '86

Arbitri: George Cătălin Găman (central) - Ovidiu Artene, Adrian Popescu (asistenţi) - Horaţiu Feşnic, Dan Dreve (adiţionali) - Alexandru Cerei (rezervă)

Observatori: Nicolae Grigorescu, Marian Ivan