Astra Giurgiu a învins, sâmbătă seară, scor 1-0, pe CFR Cluj, în Supercupa României, într-un meci disputat pe Cluj Arena, iar echipa antrenată de Marius Şumudică a marcat unicul gol prin brazilianul William de Amorim, în minutul 86.

888 afișări
Imaginea articolului Astra a câştigat Supercupa României, învingând CFR Cluj cu un gol marcat în ultimele minute

A marcat: De Amorim 86' /.

1-0: Larie pasează pentru Traian Marc, mingea se opreşte într-o baltă, Florea pune presiune şi goalkeeper-ul clujean nu face decât să o degajeze câţiva metri, până la William de Amorim, care o trimite în poarta goală.

Astra Giurgiu: Lung jr. (Gavrilaş 46) - Vangjeli, Geraldo, Fabricio, Junior Morais - Boldrin, Lovin (Oros 84) - Boudjemaa (D. Florea 61), Al. Ioniţă II, De Amorim - Teixeira. Antrenor: Marius Şumudică.

CFR Cluj: T. Marc -Tiago Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora - Jakolis, Petrucci, Ruiz, Al. Păun - Negruţ (Cristian Lopez 46), Bud (Guima 70). Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Teixeira 58', Boldrin 74', Gavrilaş 90+2', Fabricio 90+4' / Petrucci 16', Jakolis 21', Larie 38', Păun 42', Tiago Lopes 45', Cristian Lopez 75'.
Cartonaşe roşii: -.

Arbitri: Istvan Kovacs (Carei), Vasile Marinescu (Bucureşti), Valentin Avram (Bucureşti); rezervă: Marcel Bîrsan (Bucureşti).

Observator: Ioan Onicaş (Zalău)

Stadion: Cluj Arena.