• Bayern Munchen – Schalke 04 a fost primul meci al bavarezilor din noul sezon din Bundesliga
  • Bavarezii au înscris de opt ori
  • Serge Gnabry a înscris trei din cele opt goluri
350 afișări
Imaginea articolului Bayern Munchen s-a impus cu 8-0 în faţa lui Schalke 04, în primul meci din noul sezon

Bayern Munchen a reuşit să înscrie de opt ori în primul meci din noul sezon din Bundesliga.

Elevii lui Hansi Flick s-a impus cu 8-0, după ce Serge Gnabry a reuşit trei goluri în minutele 4, 47 şi 59, în timp ce Goretzka , Lewandowski, Muller, Jamal Musiala şi nou venitul Leroy Sane, au punctat fiecare câte o dată în minutele 19, 31, 69, 71 şi 81.

Schalke 04 nu a reuşit să înscrie nici măcar golul de onoare, deşi au avut prima şansă de gol din meci.

Bavarezii au reuşit să înscrie din nou opt goluri într-un meci, după ce în semifinalele Champions League s-au impus cu 8-2 în faţa Barcelonei.