- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Bergodi: Salvarea de la retrogradare se joacă la Gaz Metan
Antrenorul echipei Poli Iaşi, Cristiano Bergodi, a declarat, marţi, că în partida de sâmbătă, de pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaş, se joacă salvarea de la retrogradare şi o victorie poate salva un sezon mai slab avut de gruparea moldavă.
"Cred că am făcut un meci bun la Târgu Jiu, dar nu sunt bucuros pentru că nu am câştigat acel meci. Sunt mulţumit de ce au făcut băieţii pe teren, nu însă şi de rezultat. Am jucat şi am arătat destule lucruri bune. Spun că am pierdut două puncte, nu este o ruşine să recunosc asta. Poate e mai bine aşa, pentru că jucătorii mei vor rămâne concentraţi pentru meciul ce va urma. Se poate spune că sâmbătă, cu Mediaşul, se joacă salvarea de la retrogradare! O victorie în partida de sâmbătă ne-ar duce la cinci puncte în faţa celor de la Gaz Metan şi ar salva, cred eu, un întreg sezon mai slab făcut de Poli Iaşi", a menţionat Bergodi.
Tehnicianul italian a mai spus că speră ca la ora meciului cu Gaz Metan Mediaş, tribunele stadionul Emil Alexandrescu să fie pline.
"Conducerea clubului a luat o decizie foarte bună lăsând intrarea liberă la partida de sâmbătă, cu Gaz Metan. Sper că fanii noştri vor veni în număr cât mai mare la stadion şi ne vor susţine, aşa cum au făcut-o de fiecare dată la meciurile importante", a spus Bergodi.
Partida Poli Iaşi - Gaz Metan Mendiaş, contând pentru runda a XXXI-a a Ligii I, este programată sâmbătă, de la ora 17.00, pe arena formaţiei moldave.
-
REPORTAJ: Mii de oameni, izolaţi de aproape o săptămână în case acoperite de zăpadă de şase metri - GALERIE FOTO
Social astăzi, 17:48
Mii de oameni din localitatea buzoiană Glodeanu Siliştea sunt izolaţi de aproape o săptămână din cauza zăpezii care ajunge până la şase metri. Oamenii spun că nu au mai văzut nămeţi aşa mari de ani de zile şi se plâng că nu au mâncare, energie electrică şi nu pot să îşi îngroape morţii. citeşte tot
-
Fostul premier, afectat de criza economică: Boc nu a mai reuşit în ultimele luni de mandat să economisească pe card
Social astăzi, 17:03
Fostul premier Emil Boc nu a mai reuşit în ultimele luni de mandat să strângă bani pe cardurile bancare, aşa cum a procedat constant în perioada în care a deţinut postul de şef al Guvernului, ci a cheltuit din economii o sumă totală de 2.000 lei, disponibilităţile contului său scăzând la 83.000 lei. citeşte tot





Nu exista comentarii