Campionatul Mondial de Fotbal 2018. Anglia merge în semifinale după 2-0 cu Suedia! Maguire şi Alli au rezolvat partida de la Samara

În ultima zi a sferturilor, deşi nu a impresionat, Anglia a controlat jocul şi a reuşit să-şi asigure prezenţa în careul de aşi al Cupei Mondiale. Urmează ultimul meci din faza sferturilor, Rusia - Croaţia, de la 21:00.

986 afișări
Imaginea articolului Campionatul Mondial de Fotbal  2018. Anglia merge în semifinale după 2-0 cu Suedia! Maguire şi Alli au rezolvat partida de la Samara

Suedia - Anglia 0-2 (Maguire 30, Alli 59)

Minutul 90+5: Final la Samara! Anglia n-a impresionat, dar a controlat jocul şi a reuşit să-şi asigure prezenţa în careul de aşi al Cupei Mondiale. Urmează ultimul meci din faza sferturilor, Rusia - Croaţia, de la 21:00.

Minutul 66: Ocazie pentru Anglia! Maguire putea face dubla, dar a reluat slab o minge trimisă cu capul în careu de căpitanul lui Liverpool, Henderson. Fundaşul lui Leicester a trimis balonul, probabil, în inelul doi al stadionului de la Samara.

Minutul 59: GOOOL Anglia! Britanicii majorează diferenţa de pe tabelă, şi sunt cu un pas în semifinale! Lingard centrează în careu, Sterling, aflat în poziţie de offside, nu joacă acel balon, iar Dele Alli reia cu capul direct în poarta lui Olsen.