CFR Cluj a învins CS Mioveni, scor 5-0, în Liga I

Formaţia CFR Cluj a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 5-0 (3-0), echipa CS Mioveni, într-un meci contând pentru etapa a XXXIII-a, penultima, a Ligii I, început cu o întârziere de 15 minute deoarece terenul era plin de apă.

223 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj a învins CS Mioveni, scor 5-0, în Liga I

CFR Cluj a învins CS Mioveni, scor 5-0, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Golurile au fost marcate de Kapetanos '29, '43, Sougou '30, '67 (penalti) şi Maftei '61.

0-1: Kapetanos a marcat cu capul de la circa o metri

0-2: Iordache şi Cobrea s-au "invitat" reciproc la o minge, portarul a alunecat, iar Sougou a "furat" mingea şi a trimis-o în plasă

0-3: Kapetanos a marcat cu capul din careu după o centrare din corner

0-4: Maftei a înscris cu un şut din interiorul careului

0-5: Spougou a marcat din 11 metri, acordat după un fault al lui Voicu asupra lui Nicoară

CS Mioveni: Cobrea - Voicu, Stoica (Neaga '46), Iordache, Baicu - Olteanu - Coşereanu (Ayza '46), Săndulescu, Naidin (Voiculeţ '63), Năstăsie - Enache. Antrenor: Constantin Stancu

CFR Cluj: Beto - Nuno Diogo, Maftei, Piccolo, Panin - Rui Pedro, Godemeche, Mureşan, Nicoară (Vranjes '68) - Sougou (De Zerbi '72), Kapetanos (Hora '61). Antrenor: Ioan Andone

Cartonaşe galbene: Săndulescu '58, Voicu '66, Iordache '72 / Rui Pedro '48, De Zerbi '89

Meciul a fost arbitrat de Robert Dumitru, ajutat de Valentin Avram şi Vladimir Urzică. Rezervă a fost Dragoş Istrate.

Observatori au fost Ion Craiu şi Dan Lăzărescu.

La meci au asistat circa 300 de spectatori,din care o galeria a CFR de 50 de fani.

Partida a început cu o întârziere de 15 minute din cauza ploii, fiind chiar în pericol de a nu se disputa din cauza terenului plin de apă.