CFR Cluj a învins FC Braşov, scor 2-1, în Liga I

Echipa CFR Cluj a câştigat, cu scorul de 2-1 (0-0), partida jucată luni, în deplasare, în compania formaţiei FC Braşov, contând pentru etapa a XII-a a Ligii I.

232 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj a învins FC Braşov, scor 2-1, în Liga I

CFR Cluj a învins FC Braşov, scor 2-1, în Liga I (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

Pentru FC Braşov a înscris Cristescu '66, iar pentru CFR Cluj au marcat Celestino '80 şi Weldon '89.

În minutul 66, Marian Cristescu a deschis scorul cu o scăriţă, după ce a primit pasa de la Mugurel Buga.

CFR Cluj a egalat, în minutul 80, prin Celestino, care a înscris cu un şut de la 25 de metri.

În minutul 89, Weldon a profitat de nesincronizarea apărării braşovene, si l-a invins pe Felgueiras cu un şut de la 10 m

FC Braşov: Felgueiras - Velayos, Machado, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Viveiros (Moutinho '87), Mateiu, Paez, Chipciu - Cristescu, Buga (Kanu '80). Antrenor: Daniel Isăilă

CFR Cluj: Beto - Panin (Kapetanos '75), Piccolo, Nuno Diogo, Camora - Renan, Mureşan, Peralta (Celestino '70), Bastos (Hora '61) - Sougu, Weldon. Antrenor: Jorge Costa.

Cartonaşe galbene: Buga '43, Viveiros '57 / Bastos '56, Camora '79, Picolo '90

Partida a fost arbitrată de Alexandru Tudor, ajutat de asistenţii Aurel Oniţa şi Adrian Ghinguleac, iar rezervă Marius Avram. Observatorii partidei au fost Ştefan Constantin şi Ion Turculeanu.

La meci au asistat aproximativ 3.000 spectatori.