Formaţia CFR Cluj a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a IV-a a Ligii I, în care a jucat în inferioritate numerică din minutul 23.

294 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj a învins Oţelul, scor 2-1, după ce a jucat aproape tot meciul în inferioritate numerică

CFR Cluj a învins Oţelul, scor 2-1, după ce a jucat aproape tot meciul în inferioritate numerică (Imagine: Arhiva Mediafax Foto)

Golurile învingătorilor au fost marcate de G. Mureşan '7 (penalti) şi Ronny '53. Pentru Oţelul a înscris Inkango, în minutul 38.

0-1: Mureşan transformă un penalti acordat pentru un fault al lui Benga asupra lui Rui Pedro;

1-1: Inkango egalează cu un şut din interiorul careului, după o pasă primită de la Băjenaru;

1-2: Ronny trimite mingea în plasă de la marginea careului de 16 metri, după o "bâlbâială" a gazdelor.

CFR Cluj a rămas în inferioritate numerică, în minutul 23, când Mureşan a fost eliminat pentru un fault la Stromajer.

Oţelul: Brăneţ - Râpă, Costin, Perendija (Murgoci '71), Sârghi - Benga (Neagu '34), Giurgiu - Inkango, Băjenaru (Pena '61), Iorga - Stromajer. Antrenor: Dorinel Munteanu.

CFR Cluj: Felgueiras - Sepsi, Piccolo, Maftei, Pinto - Godemeche, Mureşan - Rui Pedro (Cadu '67), Bastos, Valente (Vass '36) - Ronny (Sougou '65). Antrenor: Ioan Andone.

Cartonaşe galbene: Costin '42, Perendija '69 / Vass '39, Godemeche '79

Cartonaş roşu: Mureşan '23

Arbitri: Sebastian Colţescu - Octavian Şovre, Radu Ghinguleac - Emil Voicu.

Observatori: Paul Mincu, Corneliu Sorescu.

La meci au asistat aproximativ 7.000 de spectatori.