CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în Liga I

Campioana României, CFR Cluj, a învins, sâmbătă, pe stadionul "Gruia", cu scorul de 2-1 (2-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din cadrul etapei a VI-a a Ligii I.

21 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în Liga I

CFR Cluj - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-1, în Liga I (Imagine: Marius Cristescu/Mediafax Foto)

Golurile echipei clujene au fost marcate de Emanuel Kone '18 şi Alcantara '24, în timp ce pentru Pandurii a punctat Voiculeţ, din penalti, în minutul 85.

În minutul 18, Emanuel Kone deschide scorul cu un şut în forţă din mijlocul careului, după o lovitură de colţ.

CFR îşi majorează diferenţa pe tabela de marcaj, scor 2-0, în minutul 24, tot după un corner, când Alcantara înscrie din şase metri, nemarcat.

În minutul 84, Stromajer a pătruns în careu, iar Tony a intervenit prin alunecare, arbitrul Marian Balaci dictând penalti. Echipa Pandurii reduce din diferenţă, scor 2-1, Voiculeţ transformând lovitura de la 11 metri.

CFR Cluj: 44. Stăncioiu - 2. Tony, 13. Picollo, 15. Alcantara, 66. Edimar - 6. Mureşan, 22. Hora (8. Kivuvu '63), 19. Culio, 16. Bastos (18. Peralta '77) - 28. E. Kone - 85. Bud. Antrenor: Andrea Mandorlini.

Pandurii Târgu Jiu: 12. M. Popa - 2. Matei, 21. Chiricheş, 5. Pintilii, 29. Grecu - 7. Băcilă (30. I. Iordache '70), 28. Menassel, 14. Voiculeţ, 8. Orac (10. Hidişan '83) - 20. Stromajer, 23. Ad. Iordache (9. Apostu '30). Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Mureşan '77, Alcantara '87, Tony '88

Arbitri: Marian Balaci - Dragoş Iliescu, Marius Nicoară - Paul Unimătan

Observator: Laszlo Sajtos, Cornel Cacoveanu.