CFR Cluj - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I

Formaţia CFR Cluj a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei a IX-a a Ligii I, în care unicul gol a fost marcat în minutul 90+4.

195 afișări
Imaginea articolului CFR Cluj - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I

CFR Cluj - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Horia Tautan/Mediafax Foto)

Universitatea Cluj a rămas în inferioritate numerică în minutul 34, când a fost eliminat Mengolo pentru cumul de cartonaşe galbene.

Thiago Lopes a înscris în minutul 90+4, cu un şut din 7 metri.

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Muniru (Christian '46), Monroy - Jakolis (Thiako Lopes '66), Guima (Dore '46), Ivanovski - Tade. Antrenor: Vasile Miriuţă

Universitatea Cluj: Veselovski - Ciupe, Skvorc, Ninu, Muşat - Bucşă, Lungu (Stojanovici '90+3) - Paulinho (R. Costin '42), Cristocea (Achim '70), Viveiros - Mengolo. Antrenor: George Ogăraru

Cartonaşe galbene: Camora '63 / Mengolo '20, '34, Viveiros '62, Ciupe '65, R. Costin '75, Bucşă '79

Cartonaş roşu: Mengolo '34

Meciul a fost arbitrat de o brigadă formată din George Cătălin Găman (central), Sebastian Gheorghe, Ovidiu Artene (asistenţi) şi Lucian Rusandu (rezervă).

Observatori au fost Aron Huzu şi Ioan Valer Sulea.