Echipa Concordia Chiajna s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Adeplast, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia ASA Târgu Mureş, în sferturile de finală ale competiţiei.

319 afișări
Imaginea articolului Concordia Chiajna a învins ASA Târgu Mureş, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii

Concordia Chiajna a învins ASA Târgu Mureş, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii (Imagine: Shutterstock)

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în proprie poartă de Balaur, în minutul 37. Purece a executat un corner de pe partea dreaptă, Viciu a scăpat balonul, iar acesta l-a lovit în cap pe Balaur şi a intrat în poartă.

În minutul 18, N'Doye (ASA Târgu Mureş) a ratat penaltiul acordat de arbitrul Adrian Cojocaru pentru un fault în careu comis de Bruno Madeira asupra lui Voiculeţ.

Concordia Chiajna: Iacob - Bărboianu, Mamele, Tincu, Bucurică - Giurgiu (S. Pană '85), Bruno Madeira - Grădinaru, Purece (Sîrghi '90+3), Lazăr - Răducanu (Pena '71). Antrenor: Cornel Ţălnar.

ASA Târgu Mureş: Viciu - Golanski, Ivan Gonzalez, Balaur, Velayos - Gorobsov, N'Doye - Hanca, Voiculeţ (Brandan '80), Louis Pedro (Romario '62) - Axente (Manolov '68). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonaşe galbene: Grădinaru '88 / Brandan '83, Gorobsov '87.

Arbitri: Adrian Cojocaru (central) - Vladimir Urzică, Mircea Orbuleţ (asistenţi) - Robert Dumitru (rezervă).

Observatori: Alexandru Deaconu, Marcel Vasile.