Cristian Săpunaru, în optimile Ligii Europa, cu FC Porto

Echipa portugheză FC Porto s-a calificat în optimile de finală ale Ligii Europa, deşi a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de formaţia spaniolă FC Sevilla, în meciul retur din 16-imile de finală ale competiţiei, transmis în direct de Sport.ro.

22 afișări
Imaginea articolului Cristian Săpunaru, în optimile Ligii Europa, cu FC Porto

Cristian Săpunaru, în optimile Ligii Europa, cu FC Porto (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

FC Porto s-a calificat după ce în tur a învins, în deplasare, cu scorul de 2-1.

Golul echipei spaniole în meciul de miercuri a fost marcat de Luis Fabiano, în minutul 71.

La FC Porto, Cristian Săpunaru a intrat în teren în minutul 73, în locul lui Moutinho.