CSM Bucureşti a câştigat categoric meciul cu formaţia franceză Metz 34-21 (19-13) şi a făcut un pas mare spre turneul Final Four al Ligii Campionilor la handbal feminin, după victoria în prima manşă a sferturilor de finală ale competiţiei.

964 afișări
Imaginea articolului CSM Bucureşti câştigă categoric meciul cu formaţia Metz, 34-21, şi e ca şi calificată în Final Four-ul Ligii Campionilor

Min.57 Golul meciului: Kurtovic înscrie din "aeriană", după un dialog cu Gulden, care a transmis mingea în semicerc după o piruetă de efect

Min.53 Doar patru goluri a marcat campioana Franţei în 23 de minute. Neagu îşi continuă recitalul, cu o torpilă de la 9 m

Min.49 Bella Gulden înscrie de la 7 m cu un artificiu tehnic, aruncare cu podeaua. Franţuzoaicele revin, dar Mehmedovic păstrează avansul consistent, 29-17. Au mai rămas 10 minute. Mehmedovic înscrie din nou deschizându-şi unghiul cu măiestrie. Jucătoarea din Muntenegru aruncă înşelător, pe deasupra capului goalkeeperului de la Metz

Min.42 Primul gol marcat de Metz în actul secund

Min.41 De 11 minute nu marchează franţuzoaicele, defensiva arţăgoasă a gazdelor se deschide ca un evantai şi închide toate culoarele

Min.37 Gazdele au gestionat excelent o situaţie de om în minus şi dau recital. Tabela afişează un scor neaşteptat. Gullden şi colegele ei duc scorul la un incredibil 23-13

Min.32 Neagu duce scorul la 20-13, jucăm în inferioritate numerică

Johansson începe cu Grubisic - Hagman, Jorgensen, Niombla, Frafjord, Neagu, Curea

Începe partea secundă a manşei tur din sferturile Ligii Campionilor, CSM - Metz. Câştigătoarea dublei merge în Final Four-ul din Polivalenta din Budapesta, luna mai.