Formaţia CSMS Iaşi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii-Adeplast, după ce a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-2 (2-2), echipa CFR Cluj, într-un meci contând pentru optimile competiţiei, transmite corespondentul MEDIAFAX.

239 afișări
Imaginea articolului CSMS Iaşi a învins CFR Cluj, scor 4-2, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii

CSMS Iaşi a învins CFR Cluj, scor 4-2, şi s-a calificat în sferturile Cupei Ligii (Imagine: Shutterstock)

Pentru CSMS Iaşi au marcat L. Mihai '4, Mihalache '11, Pălimaru '60, Olah '80 (penalti), în timp ce pentru CFR Cluj au înscris Christian '34 (penalti) şi Păun '41.

În minutul 34, Christian Da Silva a ratat lovitura de la 11 metri acordată de arbitrul Cătălin Popa, însă centralul a decis ca aceasta să fie repetată, jucătorul echipei clujene reuşind să marcheze la a doua încercare.

CSMS Iaşi: Caparco - Mitici, Mihalache, Voicu (Vladu '75), Plămadă - Olah - Bosoi, Dulee Johnson (Dedu '74), Creţu, L. Mihai (Călugăru '81)- Pălimaru. Antrenor: Marius Lăcătuş

TITLURILE ZILEI

CFR Cluj: Vâtcă - Burcă (Pereira '56), Jaime, Ene, Pop - Păun, Christian Da Silva (Stana '46), Veres, Ţârlea - Provencio (Guimaraes '74), Codorean. Antrenor: Vasile Miriuţă

Cartonaşe galbene: Voicu '63, Creţu '89 / Burcă '20, Christian '36, Jaime '58, Pereira '79

Arbitri: Cătălin Popa (centru) - Florin Păunescu, Laszlo-Imre Bucsi (asistenţi) - Iulian Călin (rezervă)

Observatori: Cristian Nica, Cristian Vasc

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.