FC Botoşani - ASA Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

Echipa ASA Târgu Mureş a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu formaţia FC Botoşani, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I, la debutul lui Cristian Pustai pe banca tehnică a gazdelor.

169 afișări
Imaginea articolului FC Botoşani - ASA Târgu Mureş, scor 1-1, în Liga I

Oaspeţii au deschis scorul prin Ivan Gonzalez, în minutul 24, gazdele reuşind egalarea prin Hadnagy, în minutul 73.

0-1: Brandan a centrat din partea stângă şi Ivan Gonzalez a deschis scorul cu o lovitură de cap de la 9 metri.

1-1: Hadnagy a recuperat un balon la jumătatea terenului, a trecut de câţiva adversari şi a înscris cu un şut pe jos de la 12 metri.

FC Botoşani: Iliev - Patache (Popovici '87), Miron, Plămadă, Acsinte - Batin (Brata '83), Vaşvari, Bordeianu, Fulop (Martinus '69) - D. Roman, Hadnagy. Antrenor: Cristian Pustai.

ASA Târgu Mureş: Viciu - Velayos, Ivan Gonzalez, Bejan, Balici - G. Mureşan, Brandan - Louis Pedro (Axente '83), Dedov (Hanca '77), Romario - Manolov. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Cartonaşe galbene: D. Roman '11, Hadnagy '25, Bordeianu '54, Vaşvari '58, Acsinte '65, Miron '87 / Louis Pedro '39, G. Mureşan '58, Balici '72.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Ovidiu Artene, George Florin Neacşu (asistenţi) - Andrei Antonie (rezervă).

Observatori: Sorin Boca, Marin Petrache.