FC Botoşani - Astra Giurgiu, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Astra Giurgiu a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii I, în care gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 67.

256 afișări
Imaginea articolului FC Botoşani - Astra Giurgiu, scor 1-0, în Liga I

FC Botoşani - Astra Giurgiu, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Unicul gol al meciului a fost marcat de Paul Batin, în minutul 85, şutul acestuia fiind deviat în propria poartă de Ben Youssef.

FC Botoşani: Curileac - Patache, Oltean (Martinus '46), Tincu, Ngadeu, Acsinte - Codoban (Ianc '46), Danci, Vaşvari - Fulop (Croitoru '71), Batin. Antrenor: Leo Grozavu

Astra: Lung Jr. - Pliatsikas (Ioniţă '77), Ben Youssef, Yahaya, Junior Morais - Seto, M. Cristescu - Enache (Rus '62), Budescu, De Amorim - Bukari (Fatai '82). Antrenor: Daniel Isăilă

TITLURILE ZILEI

Cartonaşe galbene: Oltean '21, Tincu '35, Ianc '48, '67, Acsinte '50, Ngadeu '52, Martinus '82, Batin '90+1 / Budescu '45+1, Ben Youssef '54, Morais '82, Yahaya '90

Cartonaş roşu: Ianc '67

Arbitri: Alexandru Tudor (central) - Octavian Şovre, Marius Nicoară (asistenţi) - Andrei Chivulete (rezervă)

Observatori: Zoltan Szekely, Mircea Călin