FC Braşov - Astra Giurgiu, scor 1-1, în Liga I

Echipa Astra Giurgiu a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (0-1), cu formaţia FC Braşov, într-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I, în care gazdele au evoluat în dublă inferioritate.

185 afișări
Imaginea articolului FC Braşov - Astra Giurgiu, scor 1-1, în Liga I

Gazdele au deschis scorul prin Cr. Ganea, în minutul 40, oaspeţii reuşind egalarea prin Tembo, în minutul 80.

1-0: Cristian Ganea a profitat de o pasă greşită a lui Laban, a pătruns în careu şi a înscris cu un şut la colţul scurt de la 12 metri.

FC Braşov a jucat în inferioritate numerică din minutul 63, după ce Bencum a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

În minutul 77, Jurici (FC Braşov) a primit şi el al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat de arbitrul Cătălin Popa.

1-1: Tembo a reuşit egalarea cu un şut în forţă de la 25 de metri.

FC Braşov: Iacob - G. Matei, Novakovici, Artjunin, Novak (Moraru '88) - Jurici, Zlomisici - Bencum, Cr. Ganea, Aganovici (Goian '84) - Constantinescu (Buga '90+2). Antrenor: Vjekoslav Lokica.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Gorupec, Oros, Ben Youssef, Junior Morais - Laban (Spătaru '46), Seto (Tembo '71), Florescu - Enache (William '46), Fatai, Budescu. Antrenor: Oleg Protasov.

Cartonaşe galbene: Jurici '16, '77, G. Matei '31, Bencum '51, '63 / Enache '32, Spătaru '52, Budescu '70, Lung jr. '90+4.

Cartonaşe roşii: Bencum '63, Jurici '77.

Arbitri: Cătălin Popa (central) - Marius Nicoară, Ciprian Danşa (asistenţi) - Iulian Dima, Adrian Cojocaru (asistenţi suplimentari) - Gabriel Sabin Stroe (rezervă).

Observatori: Ioan Onicaş, Cătălin Cursaru.

Înainte de începerea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria fostului antrenor al echipei FC Braşov, Ştefan Coidum.