FC Vaslui - Poli Iaşi, scor 2-1 în etapa a V-a a Ligii I

Formaţia FC Vaslui a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a V-a a Ligii I.

83 afișări
Imaginea articolului FC Vaslui - Poli Iaşi, scor 2-1 în etapa a V-a a Ligii I

FC Vaslui - Poli Iaşi, scor 2-1 în etapa a V-a a Ligii I (Imagine: Liviu Chirita/Mediafax Foto)

Golurile au fost înscrise de Raul Costin '53 şi Wesley '81 pentru FC Vaslui, respectiv Romulus Miclea '90+3 pentru Poli Iaşi.

1-0. Raul Costin a deschis scorul, în minutul 53, cu un şut plasat de la aproximativ 16 metri lateral dreapta, după o pasă de la Wesley.

2-0. Wesley a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj, în minutul 81, cu un şut din 7 metri, după ce i-a driblat pe portarul Brăneş şi pe un fundaş ieşean.

2-1. Miclea a înscris pentru Poli Iaşi, în minutul 90+3, dintr-o lovitură liberă de la 17 metri.

FC Vaslui: 1. Kuciak – 15. Buhuş, 16. Zubar, 26. Farkas, 17. Bălace - 20. Ljubinkovici, 4. Gencev (23. Pavlovici '42) - 30. R. Costin (7. Buhăescu '88), 80. Wesley, 10. Gerlem (25. R. Neagu '83) – 21. N. Jovanovici. Antrenor: Cristian Dulca.

Poli Iaşi: 1. Brăneţ – 30. Străuţ (21. Ibr. Balde '72), 28. Cr. Munteanu, 24. Straton, 3. Costache – 25. Milea - 77. Buta, 8. Ignatov, 13. Cr. Bratu, 10. Cr. Constantin (18. Miclea '86) - 11. Bujor. Antrenor: Petre Grigoraş.

Cartonaşe: Gencev '41, N. Jovanovici '54, Farkas '90+3 / C. Munteanu '67, Cr. Constantin '77, Ignatov '78

Arbitri: Marian Balaci - Aurel Oniţă, Iulian Radu - Claudiu Baboia

Observatori: George Ionescu, Viorel Ilinca.

La partidă au asistat aproximativ 5.000 de spectatori, între care s-au numărat şi 300 de fani ieşeni.

Ciprian Milea de la Poli Iaşi a jucat meciul 50 în Liga I, în întâlnirea cu FC Vaslui.