FC Vaslui - Unirea Alba Iulia, scor 3-0, în Liga I

Echipa FC Vaslui a învins, sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Unirea Alba Iulia, scor 3-0 (0-0), într-un meci din cadrul etapei a XXV-a a Ligii I.

25 afișări
Imaginea articolului FC Vaslui - Unirea Alba Iulia, scor 3-0, în Liga I

FC Vaslui - Unirea Alba Iulia, scor 3-0, în Liga I (Imagine: Liviu Chirica/Mediafax Foto)

Golurile au fost marcate de Wesley '47, '61 şi '90.

În minutul 47, Gheorghiu a executat o lovitură liberă de pe partea stângă, iar Wesley a deschis scorul, trimiţând mingea, de la 11 metri, cu capul, pe spate, în stânga portarului Rotaru.

Tot Wesley a punctat şi în minutul 61, când a reluat, de la şase metri, tot în stânga portarului Rotaru, mingea venită din centrarea lui Milisavljevic.

Wesley a reuşit hat-trick-ul în minutul 90, marcând tot printr-o lovitură de cap, de la cinci metri, din plonjon, la un corner executat de pe partea dreaptă de Lucian Sănmărtean.

FC Vaslui: 1. Kuciak - 14. Akakpo, 16. Zubar, 26. Farkas, 20. Milanov - 31. Gheorghiu (25. Delgado '82), 30. R. Costin (8. Zmeu '86), 6. Gladstone, 11. Milisavljevic (18. L. Sănmărtean '74) - 80 Wesley, 13. Costly. Antrenor: Marius Lăcătuş.

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 20. Olah, 2. Poverlovic, 3. Galiassi (4. Kanyuka '57), 13. Vujadinovic - 19. Fl. Dan, 5. Dâlbea, 26. N. Varga (9. Veljovic '57), 23. Bucurică - 18. Bălţoi (22. Vitinha '83), 11. Bruno. Antrenor: Blaz Sliskovic.

Cartonaşe galbene: Vujadinovic '36, Fl. Dan '45+2, Dâlbea '79, Vitinha '88.

Arbitri: Adrian Comănescu (central) - Ionuţ Babadac, Eduard Ungureanu (asistenţi) - Marius Bocăneală (rezervă).

Observatori: Gheorghe Moise, Mircea Dancu.

La meci au asistat aproximativ 3.000 de spectatori.