Germania a învins Australia, scor 3-2, în Grupa B a Cupei Confederaţiilor

Echipa naţională a Germaniei a învins, luni, cu scorul de 3-2, reprezentativa similară a Australiei, într-un meci disputat în Grupa B a Cupei Confederaţiilor.

166 afișări
Imaginea articolului Germania a învins Australia, scor 3-2, în Grupa B a Cupei Confederaţiilor

Lars Stindl (minutul 5), Julian Draxler (minutul 44-penalty) şi Leon Goretzka (minutul 48) au marcat golurile învingătorilor. Australienii au punctat prin Tom Rogic şi Tomi Juric, în minutele 41, respectiv 56.

Germania: Leno - Kimmich, Rudiger, Mustafi, Hector - Brandt (Sule 63'), Stindl (Can 78'), Rudy, Goretzka, Draxler - Wagner (Werner 57'). Selecţioner: Joachim Low.

Australia: Ryan - Degenek, Sainsbury, Wright - Luongo (Kruse 46'), Milligan - Leckie, Mooy, Rogic (Troisi 71'), Behich - Juric (T. Cahill 86'). Selecţioner: Ange Postecoglou.

În urma acestui rezultat, Germania se află pe poziţia secundă în Grupa B, cu trei puncte, la egalitate cu liderul Chile. Australia şi Camerun se află pe 3, respectiv 4, după înfrângerile suferite în runda inaugurală.