- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Incidente la Campionatul European de handbal: Sârbul Zarko Sesum a trebuit spitalizat după ce a fost lovit în ochi de o săgeată
Un jucător sârb a fost rănit la ochi de o săgeată care viza un handbalist croat, au anunţat, vineri, membrii stafului Croaţiei, la încheierea semifinalei cu Serbia, de la Campionatul European de handbal, de vineri, de la Belgrad.
Incidente la Campionatul European de handbal: Sârbul Zarko Sesum a trebuit spitalizat după ce a fost lovit în ochi de o săgeată (Imagine: Cosmin Dan/Mediafax Foto)
"Un spectator a aruncat o săgeată din tribune vizându-l pe jucătorul croat Ivano Balic şi l-a lovit pe sârbul Zarko Sesum. El este la spital. Ne temem că riscă să-şi piardă ochiul", a declarat Zlatko Skrinjar, ofiţerul de presă al Croaţiei.
"Este detestabil ce s-a întâmplat în această seară. În tot ceea ce se cânta se vorbea de crimă. Este trist, dar ne aşteptam", a mai spus el.
Potrivit ediţiei online a cotidianului sârb Blic, jucătorul a fost lovit de o brichetă, care îl viza pe Ivano Balic şi pe selecţionerul croat.
Măsuri excepţional de securitate au fost luate la meciul Serbia-Croaţia, care i-a dus pe sârbi în finala CE.
-
Cum este descris Anders Behring Breivik de către cel mai bun prieten al său din copilărie
Externe astăzi, 16:57
Anders Behring Breivik, autorul masacrului din Norvegia, soldat cu 77 de morţi, era "tolerant" şi "politicos" în adolescenţă, afirmă cel mai bun prieten al său din copilărie. citeşte tot
-
INTERVIU - Mungiu: Îmi doresc să existe o discuţie critică raţională despre filmul "După dealuri"
Cultură-Media astăzi, 16:40
Cristian Mungiu a declarat într-un interviu acordat MEDIAFAX că e important, înainte de toate, ca filmul său "După dealuri", dublu premiat la Cannes pentru scenariu şi interpretare feminină, să fie vizionat şi îşi doreşte să existe o discuţie critică raţională despre problemele pe care le implică. citeşte tot





s a jucat in serbia, la belgrad boule...
cam asa s-a intamplat mereu cu croatii: nu era sageata era bricheta si desi un biet croat era vizat, i s-a scos ochiul unui sarb! saracii croati, cat sa mai suporte?