- Home
- Politic
- Alegeri locale 2012
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Kapetanos: Panathinaikos are 80 la sută şanse de calificare
Atacantul grec al FC Steaua, Pantelis Kapetanos, a vorbit pentru presa elenă despre meciul Panathinaiko Atena - Dinamo Bucureşti, din grupa F a Ligii Europa, apreciind că gazdele au 80 la sută şanse de calificare în 16-imile de finală ale competiţiei, informează publicaţia Sportdog.
Kapetanos: Panathinaikos are 80 la sută şanse de calificare (Imagine: Constantin Vlădescu/Mediafax Foto)
"Dinamo e acum la şapte puncte de primul loc, dar merită toată atenţia. Are jucători experimentaţi, care pot pune mari probleme lui Panathinaikos. Echipa greacă are nevoie de răbdare şi atenţie. Cred că şansele de calificare sunt 80 la 20 în favoarea lui Panathinaikos, poate şi mai mult. Panathinaikos poate avea necazuri dacă nu se prezintă serios. Dinamo va juca deschis la Atena, are nevoie de victorie, n-are nimic de pierdut. Dacă are răbdare, Panathinaikos cu siguranţă va înscrie. Niculae este un jucător experimentat, de valoare, la fel şi Andrei Cristea. Iar mijlocaşul N'Doye este foarte bun şi în formă. În România se crede că Dinamo poate obţine calificarea", a spus Kapetanos.
Golgheterul Stelei a afirmat că se simte bine în Ghencea şi vrea să continue.
"Sunt mai bine decât anul trecut. Nu mă gândesc să plec. Am un contract complex care se poate înnoi sau rezilia la fiecare şase luni. Nu am nicio problemă, am încredere în forţele mele. Dorinţa mea este să continui la Steaua", a comentat el.
Partida Panathinaikos Atena - Dinamo, din cadrul grupei F a Ligii Europa, se va disputa, miercuri, pe stadionul OACA Spiros Louis, din Atena. Dinamo a fost învinsă de Panathinaikos în etapa a II-a, pe teren propriu, cu scorul de 1-0. Pentru a se califica în 16-imile de finală ale competiţiei, Dinamo trebuie să învingă la Atena cu orice scor, exceptând 1-0.
-
Sulfina Barbu: Salut iniţiativa lui Ungureanu, aştept să se materializeze cât mai repede
Politic astăzi, 15:30
Preşedintele Organizaţiei de femei a PDL, Sulfina Barbu, a declarat, marţi, pentru MEDIAFAX, că salută iniţiativa lui Mihai Răzvan Ungureanu de a constitui o asociaţie care să se numească Iniţiativă Civică de Centru-Dreapta şi aşteaptă ca aceasta să se materializeze cât mai repede. citeşte tot
-
CUTREMURE în Italia, cu magnitudinea peste 5. Cel puţin 11 oameni au murit. Un român a fost rănit - FOTO, VIDEO
Cutremure cu magnitudinea peste 5 au fost resimţite marţi în nord-estul Italiei, în Emilia-Romagna, regiune deja afectată în urmă cu zece zile de un seism soldat cu şase morţi şi mii de sinistraţi, a anunţat marţi Institutul de geofizică şi vulcanologie (INGV). citeşte tot





Nu exista comentarii