- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Sport
- Externe
- Cultură-Media
- Life-Inedit
- Ştiinţă-Sănătate
- Revista presei
Liezel Huber şi Bob Bryan au câştigat proba de dublu mixt la Roland Garros
Sportivii americani Liezel Huber şi Bob Bryan au câştigat, joi, proba de dublu mixt de la Roland Garros, al doilea turneu de Grand Slam al anului.
Liezel Huber şi Bob Bryan au câştigat proba de dublu mixt la Roland Garros (Imagine: Mediafax Foto/AFP)
Huber şi Bryan, principalii favoriţi ai acestei probe, au învins în finală, cu scorul de 5-7, 7-6 (7/5), 10-7, perechea Vania King/Marcelo Melo (SUA/Brazilia).
-
Guvernul grec aprobă planul de austeritate cerut de UE şi FMI
Externe astăzi, 01:35
Guvernul de coaliţie din Grecia a aprobat în noaptea de vineri spre sâmbătă planul de austeritate cerut de Uniunea Europeană (UE) şi Fondul Monetar Internaţional (FMI) în vederea deblocării unui nou ajutor care să permită Atenei să evite un default în martie, anunţă agenţia ANA, transmite AFP. citeşte tot
-
Berca: Utilizarea sumelor pentru calamităţi se face prin atribuire directă. Decizia e a comitetului judeţean
Social ieri, 21:50
Utilizarea sumelor alocate de Guvern pentru eliminarea efectelor generate de calamităţi este realizată fără licitaţie, prin atribuire directă conform legii, iar decizia este luată în comitetul judeţean pentru situaţii de urgenţă, a declarat, pentru MEDIAFAX, ministrul Internelor, Gabriel Berca. citeşte tot





Nu exista comentarii