Antrenorul echipei ASA Târgu Mureş, Liviu Ciobotariu, a declarat, duminică seară, după înfrângerea din meciul cu Astra Giurgiu, scor 3-1, că este dezamăgit, dar speră ca Steaua să se încurce în deplasarea de la Iaşi din ultima etapă a Ligii I.

253 afișări
Imaginea articolului Liviu Ciobotariu: Suntem dezamăgiţi, dar sperăm într-un rezultat negativ al Stelei la Iaşi

Liviu Ciobotariu: Suntem dezamăgiţi, dar sperăm într-un rezultat negativ al Stelei la Iaşi (Imagine: Andreea Balaurea/Mediafax Foto)

"Am început slab prima repriză, iar apoi am reintrat în joc prin golul lui Bumba. În repriza a doua nu am fost lucizi. A fost un meci cu de toate. Suntem dezamăgiţi, dar trebuie să felicităm Astra care a făcut un meci bun. Atâta timp cât mai avem o şansă sperăm în ea. Sperăm într-un rezultat negativ al Stelei la Iaşi. Şansele noastre s-au diminuat foarte mult, dar încă mai credem. Le-am spus jucătorilor că sunt mândru de ei. Suntem o echipă nou-promovată care se bate la titlu cu Steaua până în ultima etapă", a spus Ciobotariu la Digi Sport.

Echipa ASA Târgu Mureş a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), de formaţia Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XXXIII-a, penultima, şi a pierdut primul loc în clasamentul Ligii I. Golurile învingătorilor au fost marcate de Alibec '19, '63 şi Fatai '90+5, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Bumba, în minutul 37.

Steaua a învins, duminică, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-0 (2-0), formaţia FC Botoşani, într-un meci din runda a XXXIII-a, în care a evoluat cu doi jucători mai puţin din minutul 63, şi revine pe locul 1 în Liga I, cu o etapă înainte de finalul campionatului. Golurile au fost marcate de Varela '23 şi Stanciu '43.

În ultima etapă, Steaua va juca în deplasare cu CSMS Iaşi, iar ASA Târgu Mureş va întâlni Oţelul Galaţi, pe teren propriu.